7 Цікавих фактів про спиннер

спиннер (вони ж "крутилки" і "вертушки") можна побачити в руках і у зовсім маленьких і у літніх людей. Зірки кіно, блогери, музиканти і прості люди - все одержимі новомодним захопленням. І неважливо, чи подобаються вам спіннери чи ні, факт залишається фактом: вони - один з найпопулярніших об'єктів цього покоління.

В нашому списку перераховані 7 фактів, які ви, ймовірно, не знали про трендових спиннер .

Зміст:

  • 7. "Мама" всіх спиннер
  • 6. Патентна проблема
  • 5. Кручу-верчу, зняти стрес хочу
  • 4. Ціна
  • 3. Знаменитості з спиннер
  • 2. А чому вони крутяться?
  • 1. Спінер може бути небезпечний

7. "Мама" всіх спиннер

В 90-і роки 20 століття Кетрін Хеттінгер (за фахом інженер-хімік) поїхала в Ізраїль, щоб відвідати сестру. Вона бачила, як діти на вулиці кидали каміння в перехожих, автобуси і навіть поліцейських і задумалася, що могло б відвернути підлітків і заодно допомогти їм витратити нервову енергію з користю. Однак в іншому інтерв'ю Кетрін сказала, що при створенні спиннер вона думала про свою дочку, у якої була міастенія, аутоімунне розлад, наслідком якого є ослаблення м'язів. Повернувшись додому в США, Хеттінгер розробила перший спиннер, який був більше схожий на мініатюрний НЛО.

6. Патентна проблема

Зараз дистриб'ютори щосили намагаються задовольнити ажіотажний попит на "вертушки". Однак Кетрін Хеттінгер не отримує доходу від свого винаходу.Це тому, що в 2005 році вона не стала платити річний внесок в 400 доларів для продовження патенту на іграшку. І хоча винахідниця не стала мульти-мільйонеркою, вона все одно в захваті від того, наскільки популярно стало її дітище.

5. Кручу-верчу, зняти стрес хочу

Мета створення оригінального спиннер, розробленого в 1993 році, різко відрізняється від того, як використовують цей пристрій в наш час. Спочатку спиннер Кетрін Хеттінгер був призначений для дітей, що мають різні проблеми зі здоров'ям: від синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю до аутизму і підвищеної тривожності. В даний час "вертушка для рук" - більше іграшка, ніж інструмент, який допомагає дітям з розладами психіки. Однак спіннери допомагають багатьом людям знизити нервове напруження і сконцентруватися на важливого завдання.

4. Ціна

Вартість найпопулярнішої іграшки 2017 року становить від сотні до декількох тисяч рублів. Такий величезний розкид цін пояснюється надмірним кількістю моделей і їх відповідними можливостями. Чим довше крутиться спиннер, тим краще. А щоб він крутився довше, він повинен бути масивним, важким, і тут звичайною пластмасою вже не обійтися. До того ж спіннери часто прикрашають стразами, світлодіодами і навіть дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, надають їм вигадливі форми, і це теж відбивається на ціні. Але якщо ви не заробляєте, демонструючи різні фокуси з спиннер, на YouTube або Twitch, то не витрачайте багато грошей на цей предмет.

3. Знаменитості з спиннер

Зіркам ніщо людське не чуже, не оминула їх стороною і спіннероманія. На одному з відео в Instagram Олег Газманов тримає спиннер в руках.Така іграшка є і у сина американського президента Беррона Трамп. А знаменита своїми пишними формами фотомодель і актриса Кім Кардашьян випустила фіджет спиннер зі своїм зображенням на кожному з трьох пластикових пелюсток. І, немов натякаючи на надзвичайний прибуток від продажу незвичайних спиннер, Кардашьян продає крутиться іграшку у вигляді знака долара і з написом "Татко" (вона була створена до Дня батька).

До речі, за даними Google Trends запит "фіджет спиннер" в усьому світі став більш популярним, ніж запити "Дональд Трамп" і "Кім Кардашьян" в сукупності.

2. А чому вони крутяться?

Робота спиннер демонструє можливості сучасних кулькових підшипників з мінімальним тертям. Саме ж "тіло" пристрою досить важке, з великим моментом інерції. У сукупності ці фактори дозволяють іграшці обертатися протягом тривалого часу. Хороші спіннери здатні обертатися близько 2 хвилин.

Так як більшість спиннер мають центральний кульковий підшипник, сила повинна бути застосована до лопат пристрою. Однак, якщо кульковий підшипник знаходиться не в центрі спиннер, то гаджет може почати обертання тільки після руху зап'ястя користувача.

Цікавий факт: спіннери обертаються в середньому 1 хвилину 16 секунд без зупинки, але при додатку достатньої сили можуть крутитися і набагато довше.

1. Спінер може бути небезпечний

Перше місце в топ-7 цікавих фактів про спиннер ми віддаємо небезпеки, пов'язаної з цим на перший погляд безневинним виробом. У червні 2017 року Мічигані і Алабамі були зафіксовані випадки загоряння спиннер на батарейках. У ЗМІ також з'явилася інформація про хлопчика з Австралії, який серйозно пошкодив око при показі трюків зі спиннер.Тому навіть з невеликим спиннер слід дотримуватися обережності і не давати його маленьким дітям.