В Астраханській області археологи виявили золотоординський горн для виробництва цегли

Вчені визначили, що горн був побудований в 14-м столітті.

Удача посміхнулася археологам, провідним розкопки в Астраханській області, в селітрених археологічному комплексі. Тут знайшли відмінно зберігся горн, за допомогою якого наші предки виготовляли цеглу. На місці розкопок виявилося кілька монет, завдяки яким вчені змогли дізнатися, що горн побудували в середині 14-го століття, тобто, за часів існування Золотої Орди. Дослідники запевняють, що горн унікальний. З початку 2000-х років в цьому місці виявили лише третє така споруда. Горн прекрасно зберігся і має великі розміри. У стародавні часи, правда, у нього обвалився купол із сирцевої цегли.

Горн для цегли Поруч з місцем розташування старовинного горна розташовувалися мавзолеї золотоординської аристократії. Саме тому археологи припустили, що недалеко від них повинен бути знайдений старовинний ремісничий центр. Горн має топку, складену з обпаленої цегли. Туди складалися дрова. Зазвичай повітрю належало пройти через сім поличок і вісім продухов. В останніх розташовувалося до тисячі сирих цегли. Вихід повітря здійснювався через димову трубу. На виготовлення стародавніх цегли йшло 3-4 дня. Що стосується підготовки глини для цегли, то її поміщали в квадратні стандартні форми. Їх просушивали під жарким сонцем.Потім заготовки розміщували на поличках горна, протягом доби поступово розжарювали їх до 1000 градусів Цельсія. Коли такий тривалий прожарювання закінчувалося, горн остуджували, а готову цеглу відвантажували на гарби.

Залишився від Золотої орди Цегла - дуже древній будівельний матеріал. Але і в наш час він залишається дуже затребуваним. Зведення будинків з цегли вимагає вибору гідного матеріалу. Тому, щоб цегла керамічна купити, слід вибрати надійну компанію, яка запропонує продукцію високої якості за адекватною ціною. Із цегли виходять міцні, довговічні, красиві і екологічні споруди, які задовольнять навіть самий прискіпливий смак. «Наші предки були все-таки розумними людьми. Ось і будували на століття! »- пише користувач соцмережі.

Редакція «» вважає, що археологам пощастило: такі знахідки трапляються не щодня.