В'ячеслав Фетисов, біографія, новини, фото

Біографія В'ячеслава Фетисова

В'ячеслав Фетисов - це видатний хокеїст, що не потребує уявленнях. Його ім'я вже давно стало синонімом радянського і російського хокею, а його успіхи на хокейному майданчику обросли величезною кількістю легенд.

Але що насправді нам відомо про це видатного гравця? Всі найбільш достовірну інформацію про В'ячеслава Фетисова ми вирішили зібрати в даній статті.

Ранні роки, дитинство і сім'я В'ячеслава Фетисова

В'ячеслав Фетисов народився в Москві. Вперше грати в хокей він почав на аматорської майданчику, яка розташовувалася в одному з дворів поряд з КОРОВИНСЬКИЙ шосе. Виступаючи в іграх за свою команду, В'ячеслав практично відразу висунувся в лідери колективу. У міському турнірі «Золота шайба» наш сьогоднішній герой разом зі своєю командою посів другий місце.

Хокеїст В'ячеслав Фетисов в молодості Однак, незважаючи на поразку в фіналі, зумів звернути на себе увагу тренерського штабу хокейного «Динамо». Його запросили виступати за цей клуб, але згодом з'ясувалося, що для їх тренувальної групи початківець хокеїст ще малий. Таким чином, Фетисов опинився за бортом «Динамо», а згодом став виступати за інший московський клуб - ЦСКА.

Кар'єра хокеїста В'ячеслава Фетисова

Вперше з'явитися в основному складі «армійців» наш сьогоднішній герой зумів в 1975-му році. Спочатку його положення в команді було непостійним. Сезон-1976 захисник і зовсім провів в молодіжній команді. Однак згодом Фетисов все-таки зумів закріпитися в основному складі і навіть висунутися на лідируючі позиції в своєму рідному колективі. У 1977-му році В'ячеслав вперше став чемпіоном Радянського союзу. Згодом такого високого результату талановитий московський хокеїст домагався ще дванадцять разів.

Більшу частину своєї кар'єри наш сьогоднішній герой виступав за московський ЦСКА проте згодом в його кар'єрі були також московський «Спартак», американські Нью-Джерсі Девілз і Детройт Ред Вінгс. В цілому в НХЛ В'ячеслав Фетисов провів десять повноцінних сезонів, за час яких зумів завоювати безліч командних і персональних нагород. Легендарний Фетисов в 51 рік повертається на лід Двічі в своїй кар'єрі В'ячеслав Фетисов піднімав над головою Кубок Стенлі. Крім того, в заокеанській кар'єрі гравця також була яскрава перемога в Кубку Канади і деякі інші престижні трофеї.

Що стосується статистики виступів у збірній СРСР, то в цьому плані варто відзначити той факт, що постійно виступати в її складі талановитий захисник почав вже дуже рано. У 1977-му році він дебютував у збірній і в той же рік був визнаний її найкращим захисником. У кожному матчі і в кожній ігровій зміні В'ячеслав Фетисов грав яскраво і впевнено.

Саме тому вже на початку вісімдесятих років багато відомих коментатори і спортивні функціонери, не приховуючи, називали його найкращим хокеїстом в складі радянської збірної. Його популярність в середовищі уболівальників росла з кожним матчем і з кожним завойованим кубком.

І в цьому плані зрозуміти радянських цінителів хокею досить просто.

У різні роки В'ячеслав Фетисов зумів виграти зі збірною СРСР два золота Олімпійських ігор, шість чемпіонатів світу, вісім чемпіонатів Європи, а також деякі інші менш престижні турніри. Кілька разів, будучи капітаном збірної Радянського союзу, наш сьогоднішній герой вигравав престижні індивідуальні призи. Фетисова визнавали кращим хокеїстом Європи, включали в різні символічні збірні за підсумками престижних турнірів. В'ячеслав Фетисов: про любов Путіна до хокею, патріотизм і свої недоліки Після закінчення своєї спортивної кар'єри в 1998-му році російський хокеїст був також включений в Зал слави НХЛ і ІІХФ (міжнародної федерації хокею). Згодом В'ячеслав Фетисов був також удостоєний місця в символічній збірній двадцятого століття.

Багатьох престижних нагород хокеїст також удостоївся і в рідній країні. Він став Заслуженим майстром спорту СРСР (1978), лауреатом Орденів Леніна, «Трудового червоного прапора», двох орденів «Знак пошани», а також багатьох інших нагород. У 2008-му році хокеїстові навіть був встановлений прижиттєвий пам'ятник на Алеї слави ЦСКА.

Кар'єра тренера і хокейного функціонера

У 2002-му році В'ячеслав Фетисов в якості тренера очолив збірну Росії на олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті. Однак привів національну команду лише до третього місця, обігравши в матчі за бронзу збірну Білорусії.

Хокеїст В'ячеслав Фетисов з дружиною Ладою і донькою Настею Після цього наш сьогоднішній герой залишив професійний спорт і почав займатися спортивним менеджментом. У період з 2008-го по 2012-й рік Фетисов був головою Ради директорів Континентальної хокейної ліги. З 2009-го по 2012-й рік він також займав пост президента хокейного клубу ЦСКА (Москва). Вельми цікаво, що в грудні 2009-го року прославлений у минулому гравець ненадовго відновив кар'єру, взявши участь в одному офіційному матчі за «армійський» клуб. Даний крок був зроблений для того, щоб привернути увагу до спорту і хокею в Росії та інших країнах СНД.

В даний час В'ячеслав Фетисов займає пост завідувача кафедри менеджменту та спортивної індустрії в Російському економічному університеті імені Плеханова. З 2012-го року він також керує Російської аматорської хокейної лігою і веде активну діяльність в якості члена партії «Єдина Росія» і державного чиновника.

Особисте життя В'ячеслава Фетисова

Все своє життя відомий хокеїст прожив з однією жінкою - своєю дружиною Ладленой Юріївною (вона ж - Лада Сергіївська). В даний час дружина Фетисова займає пост президента благодійного фонду «Республіка спорт» і також як і чоловік працює над популяризацією спорту в Росії.

У подружжя є донька Анастасія, яка з'явилася на світ в 1990-му році.