5 секретів ландшафтного дизайну для маленького дачної ділянки

Як перетворити свою маленьку ділянку або дворик в затишний, що потопає в зелені садок?

Зазвичай в розпорядженні більшості російських дачників ділянку класичного розміру - 6 соток, а якщо мова йде про вашому власному дворику, то часом це і того менше - 1-2 сотки. Як же реалізувати свої садівничі і дизайнерські таланти на такому малому плацдармі? Можна розмістити оголошення безкоштовно і закликати на допомогу фахівців з ландшафтного дизайну, оформлення інтер'єру, благоустрою території тощо А можна прислухатися до наших порад.

Перший секрет. Один великий яскравий елемент дизайну буде виглядати на невеликій ділянці значно виразніше і ефектніше, ніж кілька невеликих, які іноді створюють відчуття недоречності і хаотичності.

Забір і стіни будинку теж можна використовувати для реалізації дизайнерських і садівничих талантів Другий секрет. Сьогодні дуже актуально, коли ландшафтний дизайн вашого дачної ділянки перегукується з інтер'єром будинку і як би служить його продовженням.

Третій секрет. Ландшафтні архітектори радять уникати прямих ліній, симетрії і геометрично правильних форм. Округлі кордону газонів і галявин, звивисті стежки з плитки або облицювального каменю серед мальовничого безладу мініатюрних дерев і чагарників зроблять ваш маленький садок більше і просторіше.

Така доріжка задасть ноту всієї мелодії Четвертий секрет. Іноді високий паркан створює давить відчуття. Можна уникнути цього, замінивши паркан живоплотом, яка захистить ділянку від сторонніх поглядів, не відніме дорогоцінних квадратних метрів і легко впишеться в ландшафтний дизайн будь-якого дачної ділянки.

П'ятий секрет. Дерева і чагарники треба підбирати з різним відтінком зелені, хвойні та листяні, з різними кольорами, ягодами, шишками. Краще уникати чагарників, які дуже швидко розростаються, і дуже високих дерев, які мають безформну крону.

Дача - місце для романтики - Ніякі півдня, Туреччини і Єгипти не замінять мені мою улюблену дачу! Тільки там я відпочиваю по-справжньому, відновлюю своє здоров'я, знову збираю себе по частинах. Це моя віддушина, мій джерело, моя любов на все життя! - таке визнання в любові до своєї дачі залишила на одному з форумів пенсіонерка Лідія Германова.

Пустіть казку на свою ділянку! Редакція бажає всім садівникам-городникам творчо підійти до благоустрою своєї ділянки, створити свою гармонію і надалі насолоджуватися злиттям своєї душі з прекрасним світом природи. Казковий ландшафт своїми руками