10 Системоутворюючих банків РФ 2017, список ЦБ РФ

Два роки тому Центральний банк почав публікацію реєстрів особливо значущих для фінансової системи Росії банківських організацій. З плином часу критерії проходження бар'єру потрапляння в цей список все більш посилювалися, що в підсумку призвело до скорочення цього переліку з 50 організацій до 10. На їх частку припадає понад 60% сукупних активів російського банківського сектора. Список 10 системоутворюючих банків Росії в 2017 році ми і хочемо представити в нашому рейтингу.

Це найнадійніші банки які точно не будуть позбавлені ліцензії в 2017 році.

Зміст:

  • АТ "Россельхозбанк"
  • АТ "Райффайзенбанк"
  • ПАТ "Промсвязьбанк"
  • ПАТ Росбанк
  • ПАТ Банк "ФК Відкриття"
  • ПАТ Сбербанк
  • АТ " АЛЬФА-БАНК "
  • ПАТ ВТБ Банк
  • АТ ГПБ Банк
  • АТ ЮніКредит Банк

АТ "Россельхозбанк"

Россельхозбанк є останнім в цьому списку, але не останнім за значенням: починаючи з 2013 року він займає лідерські позиції в міжнародних рейтингах, складених такими фінансовими виданнями та журналами як "The Banker "," Forbes "і ін. Активи банку складають 2 795, 1 млрд. руб.

АТ "Райффайзенбанк"

Банківська група Райффайзенбанк обслуговує потреби малого бізнесу, приватних і корпоративних клієнтів, а також інших фінансових інститутів. Починаючи з 2007 року банк займає міцні позиції не тільки в російських, але і в респектабельних міжнародних рейтингах, що почасти сприяло об'єднання з Імпексбанку.У порівнянні з 2015 роком вартість ризику знизилася до 1, 9%, а показник прибутку від податків продовжує підвищуватися.

ПАТ "Промсвязьбанк"

Промсвязьбанк є універсальним комерційним банком, визнаним одним з надійних і найбільших банків світу, в тому числі і на думку такого поважного видання як "The Banker". Активи ПСБ перевалили за 1, 2 трлн. рублів.

ПАТ Росбанк

У 2017 році Росбанк займає 3 місце за критерієм надійності в рейтингу журналу Forbes, а також є володарем найвищої нагороди за оцінкою депозитного фонду від дослідницького центру Global Custodian. Тим не менш, є куди рости: за величиною активів банк не увійшов десятку російських банківських організацій.

ПАТ Банк "ФК Відкриття"

Відкриття є найбільшим приватним російським банком з дуже потужними основними показниками: консолідовані активи його складають більше 2, 70 трлн. рублів, капітал банку - 232 млрд рублів, що робить його одним з найсильніших на російському фінансовому просторі. Про надійність Відкриття годі й казати - вона також знаходиться на високому рівні.

ПАТ Сбербанк

Можна сказати з абсолютною впевненістю, що Ощадбанк є найпопулярнішим банком Росії, що не дивно: "Ощад" є кістяком банківської системи РФ, він становить майже її третину, а також банк є джерелом доходу для кожної 150й російської сім'ї. Організація займається обслуговуванням всіх груп корпоративних клієнтів, з кожним роком все більше вдосконалюючи систему кредитування шляхом введення в роботу різних ноу-хау.

АТ "АЛЬФА-БАНК"

Альфа-банк має дуже довгу фінансову історію: починаючи з самого його заснування в 1990м році, організація здійснює всі види банківських операцій і, в міру "дорослішання", розвиває свій потенціал, займаючи базові місця в банківській системі РФ за різними критеріями.Варто відзначити, що в 2016 році банк став лауреатом премії "Фінансовий Олімп" у номінації "Надійний банк". У перспективі Альфа-банк розраховує захищати звання одного з самих надійних та найбільших за розміром активів банків Російської Федерації.

ПАТ ВТБ Банк

Група ВТБ є провідною банківською групою міжнародного рівня. Більш того, холдинг ВТБ є унікальним і не має аналогів, а його управлінська концепція, основою якої є єдине управління активами, ризиками, а також єдина стратегія і розвиток, сприяє просуванню російських банків на міжнародну арену, і що найважливіше - підвищує ефективність роботи банків .

АТ ГПБ Банк

На відміну від всіх інших банків, представлених в нашому рейтингу, Газпромбанк займається кредитуванням основних сфер російської економіки - нафтової, атомної, металургійної та інших галузей промисловості. Варто відзначити, що фінансовий інститут посідає третє місце в рейтингах Центральної та Східної Європи за розміром статутного капіталу.

АТ ЮніКредит Банк

Лідером рейтингу є ЮніКредит Банк - володар Генеральної ліцензії №1 від ЦБ РФ. Банк є найбільшим в Росії фінансовим інститутом з іноземною участю. По карті поширення можна простежити присутність банку в Східній, Центральній і Західній Європі, більш того - "ЮК" Банк співпрацює з міжнародними банками на 14 основних ринках.

Проблема надійності банків як ніколи відчутно стоїть на порядку денному. Кожен день ми можемо спостерігати в різних ЗМІ як раз у раз ЦБ відбирає ліцензії то у одного, то в іншого банку, і, як наслідок, залишає звичайних громадян один на один з фінансовими труднощами, тому що ймовірність повернення вкладених коштів становить 1 до 100.Дана стаття буде дуже корисною не тільки для загальної освіти, а й для практичної оцінки надійності і рентабельності Ваших банківських операцій.