10 Найпопулярніших російських брендів

Що ж народ в Росії купує найбільше? Звичайно ж, в списку найбільш купованих брендів переважають харчові, при цьому алкогольні напої займають 40% від всього списку. А ось нехарчових брендів мало - "Лукойл" (моторне масло), Amtel (шини), Vitek та Rolsen (побутова техніка). В першу десятку також входять такі корпорації:

Зміст:

  • 10. Сибірська корона
  • 9. Ява
  • 8. Путінка
  • 7. Чудо
  • 6. ОстаNкіно
  • 5. Будиночок в селі
  • 4. Клинское
  • 3. Простоквашино
  • 2. Зелена марка
  • 1. Балтика

10. Сибірська корона

З'явилася на ринку в серпні 1996 року, а вже в 1997 стала отримувати перші нагороди. У 1999 році компанія отримала всілякі нагороди в Сочі на міжнародній виставці-ярмарку. На сьогоднішній день має 7 сортів пива, а продажу в рік складають 16, 4 млрд. Рублів.

9. Ява

Випуск сигарет почався в 1966 році, а сьогодні проводиться групою компаній "БАТ Росія", яка входить в корпорацію British American Tobacco. Виробляє сигарети в 4х варіантах, річні продажі становлять 18, 8 млрд. Рублів.

8. Путінка

Почала свій випуск в 2003 році, творці зіграли на популярності Володимира Володимировича Путіна, однак при цьому вдалося уникнути проблем з реєстрацією бренду, так як "Путінка" не є прямою похідною від прізвища. Бренд має різні нагороди, а річні продажі становлять 19, 2 млрд. Рублів.

7. Чудо

Почав випуск "чудо-йогуртів" в 1998 році, потім запустив ряд аналогічних продуктів: "Чудо-молоко", "Чудо-сирок", "Чудо-коктейль".Сьогодні ж за часткою ринку обігнав найближчого конкурента (Danissimo від Danone) майже в два рази. Продажі в рік складають 19, 5 млрд. Рублів.

6. ОстаNкіно

Випускає м'ясопродукти з 1954 року, а створення компанії в нинішньому вигляді проходило за допомогою LMH Consulting. Сьогодні ОстаNкіно - це 3 заводи, мережа фірмових магазинів, 17 торгових домів, 2 свинарських комплексу. Щорічні продажі складають 22, 5 млрд. Рублів.

5. Будиночок в селі

Завойовуючи ринок з 1997 року, ця фірма, мабуть, більше за інших в своїй категорії вкладає в рекламу, і не збирається знижувати ці статтю витрат. Мабуть, це виправдовує себе: продажі складають 22, 6 млрд. Рублів на рік.

4. Клинское

Рецептура і марка були розроблені за радянських часів, а в 1999 компанія увійшла в холдинг SUN InBev. Основною цільовою групою бренду є молодь, тому під маркою "Клинское" випускається 5 найрізноманітніших сортів пива. Продажі становлять 23, 4 млрд. Рублів на рік.

3. Простоквашино

Почавши випуск в 2002 році, компанія вкрай швидко стала розвиватися і вийшла на лідируючі позиції в своїй категорії, а ще в 2006 році компанія була виключно регіональної, і не входила навіть в 50ку найбільш купованих брендів. На сьогодні продаж становить 24, 2 млрд. Рублів на рік.

2. Зелена марка

У 2002 році Сергій Генералов купив завод "Топаз" і створив компанію "Русский алкоголь", але справжній розвиток компанії стало після призначення директором з маркетингу Вадима Касьянова, який і розробив всю політику компанії. На сьогоднішній день "Російський алкоголь" - власністю Central European Distribution Corporation, а річні продажі становлять 29, 6 млрд. Рублів.

1. Балтика

Роком створення компанії вважається 1992й, хоча будувати пивоварний завод почали ще в 1978 році.Зараз компанія володіє більш ніж 30 пивними торговими марками і 10 непивних. Всього в російських містах десять заводів Балтики і один в Азербайджані. До того ж ліцензією на виготовлення пива Балтика володіють Україна, Узбекистан, Австралія, а продається пиво цієї марки в 50 країнах світу. Продажі становлять 76, 8 млрд. Рублів на рік.

Автор: Олена Каштанова