10 Найпопулярніших міфів про Росію і росіян

Скільки раз в голлівудському кіно всьому світу демонструвався набив оскому образ п'яного російського мужика в вушанці, часом ще й з ведмедем в обнімку. Справедливості заради, варто відзначити, що на представниках інших народів теж висить чимало ярликів: скупуватих євреї, повільні естонці, недалекі і наївні фіни.

Сьогодні ми постараємося розвінчати 10 найпопулярніших міфів про Росію і росіян , багато з яких з'явилися в Європі, а потім і в США ще кілька століть тому.

Зміст:

  • 10. Міф про немитий Росії.
  • 9. Міф про російською пияцтві.
  • 8. Міф про найгірших у світі дорогах.
  • 7. Міф про російською шовінізмі.
  • 6. Міф про неможливість наведення порядку
  • 5. Міф про російську невихованості
  • 4. Міф про те, що Росія - азіатська країна.
  • 3. Міф про те, що у кожного російського мужика є вушанка.
  • 2. Міф про те, що умом Россию не понять.
  • 1. Міф про те, що в Росії по вулицях бродять ведмеді.

10. Міф про немитий Росії.

Можливо, приїжджих іноземців наші села з куцими домішками і розбитими дорогами здавалися неохайними. Але народ-то російська мінімум раз в тиждень споконвіку намивався в лазні дочиста. Чого не скажеш, наприклад, про французів. Є думка, що Людовик XIV, знаменитий король-сонце, за все життя мився з голови до п'ят всього двічі.

9. Міф про російською пияцтві.

Між іншим, за кількістю алкоголю, випитого на душу населення, Росія поступається Італії, Франції та деяких штатах США (Рейтинг країн за рівнем вживання алкоголю).Не варто забувати і про міцний російською тілі, що дозволяє без наслідків "прийняти на груди" незмірно більше спиртного, ніж середньостатистичному європейцеві.

8. Міф про найгірших у світі дорогах.

Так, дороги - наша біда. Але не тільки наша. Як показує рейтинг вартості доріг, розбиті дороги отримали в спадок всі країни колишнього Союзу. Звичайно, пишатися тут особливо нічим, але на сьогоднішній день стан російських проїжджих частин все ж краще, ніж в сусідній Україні або, наприклад, в Казахстані.

7. Міф про російською шовінізмі.

Незважаючи на виникаючі періодично руху "Росія для росіян" і т. П., Наша країна ніколи не намагалася, наприклад, замкнути цілі нації в резерваціях, подібно до багатьох нібито більш цивілізованим державам.

6. Міф про неможливість наведення порядку

"У Росії неможливо навести порядок - це занадто велика країна" - абсолютно голослівне твердження тих, хто не знайомий з історією епохи сталінського тоталітаризму. Дуже хочеться вірити, що коли-небудь ми знайдемо золоту середину між диктатом 1940-х і розгулом 1990-х. Нехай "житлоплощу" у нас дійсно велика, але і мешканців адже вистачає.

5. Міф про російську невихованості

Дійсно, причин для таких висновків у західній громадськості є кілька. По-перше, лідери країни не завжди демонстрували високий рівень самодисципліни, могли і черевиком по трибуні постукати, і в танок пуститися. По-друге, значна частина залишають Росію емігрантів - це не найкращі елементи.

4. Міф про те, що Росія - азіатська країна.

Все, хто бачив карту світу, знають, що Росія - це не та Азія, і не Європа - це Євразія. Таке географічне розташування накладає свій відбиток.Ми не азіати, але і європейцями нам не бути.

3. Міф про те, що у кожного російського мужика є вушанка.

В англомовних країнах цей головний убір називають просто - shapka. Так, російські поважають вушанки, як втім, і багато інших народів, змушені жити в суворих кліматичних умовах. Наприклад, вушанка присутній в обмундируванні деяких військових частин Канади, і навіть є частиною зимової форми поліції Німеччини.

2. Міф про те, що умом Россию не понять.

Звичайно, не зрозуміти, якщо розум не російська. Ну що, мовляв, з нас взяти ... Адже у нас - загадкова російська душа. Часом створюється враження, що ми навмисно намагаємося виглядати нелогічними і непередбачуваними. Виходить свого роду захист від зайвих питань з боку світової громадськості.

1. Міф про те, що в Росії по вулицях бродять ведмеді.

Зображення ведмедя в якості символу Російської держави зустрічаються ще на географічних картах XVI століття. Деякі дослідники навіть говорять про те, що обриси нашої країни нагадують ведмедя, повернутого філе частиною в бік Європи. Так що ведмеді ходять, але не по вулицях Росії. Вони гордо простують по карті світу.