10 Найзнаменитіших падаючих веж

Ті, хто вважає, що в число падаючих веж входять лише знаменита Пізанська дзвіниця та похилена водонапірна вежа по дорозі на дачу, глибоко помиляються. Прорахунки архітекторів і будівельників, а також природні особливості грунту змушують рік від року хилитися до землі безліч будівель. Пропонуємо ближче познайомитися з десяткою найзнаменитіших падаючих веж .

10. Пагода Tiger Hill або башта Huqiu розташована в Китаї, в місті Сучжоу, провінція Цзянсу. Побудована в 10 столітті, вона підноситься на 47 метрів над землею. Вага семиповерховою конструкції - близько 7 тисяч тонн. Уже понад тисячу років вежа неухильно падає, і сьогодні її нахил складає 2, 32 метра.


9. Вежі Asinelli і Garisenda в італійському місті Болонья прагнуть до землі, ігноруючи всі зусилля міської влади. Більш сильне відхилення від вертикалі (3, 22 метра) у меншій по висоті вежі Garisenda.


8. Вежа Бурана або церква Св. Мартіно розташована на венеціанському острові Бурана. Споруда 15 століття до сих пір не впала на землю лише тому, що знайшла опору в стоїть поруч будівлі.


7. Вежа Bedum знаходиться в однойменному голландському містечку. При висоті в 35, 7 метра вежа відхилилася вже на 2, 61 метра від вертикалі. Кут нахилу будівлі перевищує показник знаменитої Пізанської вежі.


6. Вежа церкви Франкенхаузен в Німеччині розташована на вершині пагорба і постійно відчуває на собі вплив сильних вітрів.Можливо, це робить свій вплив на швидкість падіння конструкції, яка наближається до землі на 6 см в рік. За підрахунками інженерів переломний момент для вежі може наступити вже протягом найближчих десяти років.


5. Церква Suurhusen в Німеччині була побудована в епоху пізнього Середньовіччя в регіоні Східна Фрісландія. До 2010 року саме ця споруда вважалася найбільш похилій вежею у світі. Кут нахилу шпиля Suurhusen випереджає нахил знаменитої Пізанської вежі на 1, 22 градуса.


4. Вежа Нев'янськ - це найзнаменитіша з російських падаючих веж . Побудована в першій половині 18 століття за наказом Петра Великого, вежа має висоту 57, 5 метра. Сьогодні вежа відхилилася від вертикалі на 2, 2 метри. За легендою вежа почала нахилятися через те, що були затоплені її підвали з розташованими там робітниками, зайнятими карбуванням фальшивих монет. Вежа входить до списку історичних пам'яток державного значення.


3. Протестантська церква Oude Kerk (Стара церква) з Нідерландів має прізвисько "Старий Джон". Вежа цього архітектурного ансамблю в готичному стилі відхилена на 1, 98 метра при 75-метровій висоті.


2. Знаменитий лондонський Біг-Бен теж падає! Годинна башта будівлі британського парламенту хоча і не сильно, але наполегливо нахиляється на північний захід на 43. 5 см (0, 26 градуса). З 2003 року швидкість нахилу Біг-Бена складає 0, 9 міліметра в рік. Здавалося б, процес йде досить повільно, але на нього чинить постійний вплив робота лондонського метрополітену.


1. Пізанська вежа принесла всесвітню популярність італійського міста Піза. Падіння вежі почалося через кілька років від початку її будівництва через м'яку глинистого грунту в підставі.Коли в 1350 році будівництво було завершено, нахил становив уже близько чотирьох з половиною футів. Висота споруди становить 55, 86 м на найнижчій стороні і 56, 7 м на найвищій. Завдяки проведеним в 2002-2010 рр. реставраційних робіт кут нахилу вежі скоротився з 5 до 3, 5 градусів. У 2008 році вчені виступили із заявою, що завдяки роботам по зміцненню грунту і самої споруди падіння вежі зупинено.