10 Цікавих фактів про пральних машинах

Колись жінку, яка мріє про машини, які самі перуть і віджимають білизну, назвали б фантазеркою і емансипе. Сьогодні пральні машини настільки легко і міцно увійшли в повсякденне життя, що уявити свій побут без них складно. А чи багато ми знаємо про ці чудові винаходи? Легким чи був їхній шлях в наші будинки? Представляємо 10 цікавих фактів про пральних машинах.

  1. Перші спроби автоматизувати процес прання робили ще древні вавілоняни. Вони сконструювали велике колесо з безліччю лопатей. Воно опускалося в чан із замоченою білизною. Обертаючи колесо, вавилоняни витрачали на прання набагато менше сил і часу.
  2. Перша машина з обертовим барабаном з'явилася в 1851 році в Сполучених Штатх Америки.
  3. Функція віджиму була винайдена в 1860-х роках. Тоді з'явилися два обертових валика для віджиму. Ця технологія використовується в деяких напівавтоматичних машинах досі. Сучасна система віджиму в центрифузі стала поширюватися з 1950-х років.
  4. Перша пральна машина для будинку з'явилася в 1874 році. Винахідник Вільям Блекстоун (США, штат Індіана) подарував її своїй дружині на день народження. Пізніше він відкрив власну фірму і налагодив масове виробництво. До речі, воно існує до цих пір.
  5. Спочатку пральні машини не мали корпусу, який закривав би рухомі частини механізмів. Через це нерідко траплялися нещасні випадки.Одна жінка необережно нахилилася під час сітркі, і її волосся затягнуло в механізм. Від скальпування її врятувало тільки диво.
  6. У другій половині 19 століття стався справжній бум пральних машин. ДО 1875 року було зареєстровано вже більше двох тисяч патентів на різні пристрої для прання білизни.
  7. В 19 столітті в великих комерційних пралень працювали в основному чоловіки, тому що для жінки ця робота стала непомірно важкою. Одна з таких пралень і процес роботи в ній описані в романі Джека Лондона "Мартін Іден".
  8. У 1910 році А. Фішер сконструював машину для прання, яка послужила прообразом сучасної. Барабан в ній обертався поперемінно в одну й іншу сторони, що приводиться в рух електродвигуном. Це була найкраща пральна машина для свого часу.
  9. Перша пральна машина на програмованому управлінні з'явилася в 1949 році. Як і тогочасні комп'ютери, вона зчитувала програми з перфорованих карт. Більш звичні нам пристрої з мікропроцесорами з'явилися в 1978 році.
  10. Спочатку, коли пральні машини були громіздкими і складними в зверненні, жінки перестали прати вдома і стали здавати білизну в пральні. Але зі зменшенням розмірів машин і їх спрощенням жінки повернулися до домашньої пранні.

Зараз, щоб правильно вибрати машинку, достатньо подивитися кращі пральні машини за якістю, тоді як раніше вибирати було просто ні з чого.