10 Шкідливих порад здобувачам (жартівливі)

У своїй роботі рекрутера, якої я займаюся без малого 10 років, мені часто доводиться стикатися з претендентами, кандидатури яких знімаються з розгляду через допущення ними грубих помилок в процесі ведення переговорів.

Безумовно, мова не йде про топ-менеджерах і фахівцях рівня експерта, адже вони, як правило, в процесі побудови своєї кар'єри вже заробили собі репутацію, мають потрібні зв'язки і є затребуваними сучасним ринком праці настільки, що займатися пошуком роботи їм уже не вимагається. У них завжди є в активі кілька пропозицій по роботі.

В даній статті пропоную в форматі шкідливих порад обговорити помилки, яких припускаються в процесі пошуку роботи здобувачами рівня фахівців.

Зміст:

  • Не відправляйте резюме
  • Не вказуйте посаду
  • Вимагайте зустрічі з директором
  • Одягніться по домашньому
  • Переносите співбесіду
  • Вказуйте неактуальні контактні дані
  • Розкажіть все про минуле місце роботи
  • Згадайте іпотеку, кредит і хворих родичів
  • Щодня телефонуйте HR-менеджеру
  • Примусьте працювати дружина і відпочивайте

Не відправляйте резюме

Побачивши вакансію, відповідну вашим очікуванням, не потрібно відправляти резюме. Терміново телефонуйте за вказаним в оголошенні номером і задавайте питання про розмір заробітної плати, наявності розширеного соціального пакету і суму компенсації ПММ.Якщо відповіді вас задовольнили, то наполягайте на тому, щоб вирішити всі питання без резюме, адже воно не потрібно, т. К. Ви приїдете і самі все про себе розкажете.

До речі, якщо ви вирішили скласти резюме, уникайте частих помилок.

Не вказуйте посаду

Якщо ви відправляєте резюме на зацікавила вас вакансію, то не пишіть про те, на яку вакансію ви претендуєте, або просто вкажіть, що шукаєте роботу у відповідності зі своїм досвідом і інтересами. Нехай HR-менеджер за вас вирішить, що вам цікаво, у нього маса вільного часу, а тому він з гідністю і задоволенням вирішить цю задачу.

Вимагайте зустрічі з директором

Якщо за результатами розгляду вашого резюме вас запросили на співбесіду і запропонували заповнити анкету, рекомендую вам обов'язково поділитися своєю думкою про те, що дана анкета є ознакою бюрократії в даній компанії і не дуже високого рівня розумового розвитку її керівництва. Як варіант, можете недвозначно дати зрозуміти HR-менеджеру, що ви ображені необхідністю проходження первинного співбесіди з ним, і що готові спілкуватися тільки з керівником, в штат якого потрібен фахівець.

Одягніться по домашньому

Будучи запрошеним на співбесіду, дотримуватися дрес-код необов'язково, адже ви там ще не працюєте, а тому на співбесіду краще приїжджати відразу з дачі або тривалого банкету. Стовідсотковий результат буде забезпечений, якщо на співбесіді ви відмовитеся знімати верхній одяг і шапку, будь-яка компанія мріє роздобути собі в штат фахівця, який ігнорує правила хорошого тону.

Переносите співбесіду

В процесі координування співбесід попереджати HR-менеджера про затримку або перенесення часу зустрічі необов'язково, адже ви вважаєте себе цінним фахівцем, а тому нехай весь світ зачекає.

Вказуйте неактуальні контактні дані

В резюме та анкети варто вказувати тільки ті номери телефонів, якими ви користуєтеся епізодично або плануєте змінити в найближчому майбутньому.

Розкажіть все про минуле місце роботи

На співбесіді не забудьте розповісти про те, наскільки некомпетентним був ваш керівник на попередньому місці роботи, і як складно було працювати в колективі пліткарів і кар'єристів. Ця розповідь про скандали-інтриги-розслідування розкриє в вас лояльного і дипломатичного потенційного майбутнього співробітника.

Згадайте іпотеку, кредит і хворих родичів

На питання про те, виходячи з чого ви оцінюєте вартість своєї праці, розкажіть про те, що у вас кредит, іпотека та автокредит. Роботодавець це оцінить набагато вище, ніж вашу оцінку рівня розвитку професійних і особистих компетенцій.

Щодня телефонуйте HR-менеджеру

В завершальній частині співбесіди не варто домовлятися про час отримання і форматі зворотного зв'язку, краще щодня дзвонити і запитувати про те, коли вам приступати до роботи.

Примусьте працювати дружина і відпочивайте

Перелік рад завершу старим анекдотом.

На шлюборозлучному процесі чоловік в якості причини розлучення вказує занудство своєї дружини. Суддя просить пояснити, в чому ж воно полягає. Чоловік запитує у судді: "Пане суддя, чи можна родині прожити на одну зарплату?". Суддя відповідає: "Я вважаю, що на одну зарплату сім'я цілком може прожити". Надихнувшись відповіддю судді чоловік каже: "Ось! Я так теж вважаю, а ця зануда кожен день мене питає про те, коли я знайду роботу!".

Сподіваюся, що шкідливі поради допоможуть вам уникнути помилок в процесі пошуку роботи, отримати заповітну пропозицію по роботі і вирости до рівня експерта або топ-менеджера.