10 Кращих музеїв Росії

Культурна спадщина Росії славиться своїм багатством по всьому світу. Поглянути на наші музеї і пам'ятники архітектури приїжджають туристи з десятків різних країн. І багато хто з них є користувачами знаменитого туристичного порталу TripAdvisor. За даними відгуків на цьому сайті і був складений перелік 10 кращих музеїв Росії .

За кожен з всесвітньо відомих музеїв, які увійшли в десятку, віддали свої голоси тисячі туристів, російських і іноземних.

Зміст:

  • 10. Збройна палата, Москва
  • 9. Третьяковська галерея в Лаврушинському провулку, Москва
  • 8. Алмазний фонд, Москва
  • 7. Третьяковська галерея на Кримському валу, Москва
  • 6. ГМИИ ім. А. C. Пушкіна, Москва
  • 5. Музей-заповідник "Коломенське", Москва
  • 4. Музей-квартира А. С. Пушкіна, Санкт-Петербург
  • 3. Музей сучасного мистецтва Ерарта, Санкт-Петербург
  • 2. Російський музей, Санкт-Петербург
  • 1. Державний музей "Ермітаж", Санкт-Петербург

10. Збройна палата, Москва

Цей музей входить в комплекс Великого Кремлівського палацу. Тут можна оглянути стародавні державні регалії, збори золотих і срібних виробів російських майстрів, парадну царську і церковний одяг, озброєння російської та європейських армій XIV-XIX століть.

9. Третьяковська галерея в Лаврушинському провулку, Москва

Це основна будівля легендарної Третьяковки. Сім'я Третьякових придбала цю споруду в 1851 році. Сьогодні сюди приходять сотні москвичів і гостей столиці, не тільки, щоб подивитися на знамениті полотна, але і щоб помолитися в храмі Святителя Миколая перед іконою Володимирської Богоматері.

8. Алмазний фонд, Москва

Колекція Алмазного фонду почала формуватися в XVIII столітті з ініціативи Петра I. До 1914 прикраси багатьох поколінь російських самодержців зберігалися в Діамантовому кабінеті пітерського Зимового палацу. Але під час Першої світової війни скарбниця була евакуйована в Кремль, а в 1967 році в Москві відкрилася перша виставка Алмазного фонду.

7. Третьяковська галерея на Кримському валу, Москва

Довгий час ця будівля стала осередком виставкової життя столиці, поки велася реконструкція комплексу в Лаврушинському провулку. Сьогодні на Кримському валу відкрита експозиція предметів мистецтва XX століття. Тут нерідкі майстер-класи, лекції, конференції і творчі вечори.

6. ГМИИ ім. А. C. Пушкіна, Москва

Колекція музею є одним з найбільших в світі зібрань творів російського і зарубіжного образотворчого мистецтва. Музей був заснований в 1898 році, а на сьогоднішній день його фонди налічують понад 670 000 одиниць зберігання. У рік пушкінський музей відвідують понад 1 мільйон осіб.

5. Музей-заповідник "Коломенське", Москва

Перша письмова згадка про Коломні відноситься до 1336 році. Сьогодні цей історико-архітектурний та природно-ландшафтний музей відвідують сотні тисяч людей щорічно. На території "Коломенського" в храмі Казанської ікони Божої Матері зберігається одна з найбільш шанованих серед православних ікон - Богородиця "Державна".

4. Музей-квартира А. С. Пушкіна, Санкт-Петербург

Меморіальний музей знаходиться на набережній річки Мийки в будинку №12. Експозиція музею розповідає про останні місяці життя поета. Саме в цьому будинку помер смертельно поранений на дуелі Олександр Сергійович в 1837 році.Велика частина речей в колекції музею належали самому поетові, його рідним і друзям.

3. Музей сучасного мистецтва Ерарта, Санкт-Петербург

Цей приватний музей сучасного мистецтва знаходиться в Північній столиці на Василівському острові. Музей дуже молодий - своїх перших відвідувачів він прийняв в 2010 році. У колекції зібрані не тільки живописні полотна, але і скульптура, графіка, інсталяції та навіть відео-арт-замальовки.

2. Російський музей, Санкт-Петербург

Заснований в 1895 році, Російський музей став першим в країні державним музеєм образотворчого мистецтва. Колекція музею налічує понад 400 тисяч експонатів, датованих з X по XXI століття. У російській музеї представлені всі види, жанри і напрямки російського мистецтва

1. Державний музей "Ермітаж", Санкт-Петербург

В колекції одного з найбільших музеїв світу близько 3 мільйонів експонатів. Тут можна насолоджуватися живописом, графікою, скульптурою, прикладним мистецтвом, вивчати предмети побуту різних народів, нумізматичні експонати і археологічні знахідки. Якщо біля кожної експозиції провести хоча б кілька хвилин, то на обхід всього музей буде потрібно близько 5 років.