Що робити, якщо комп'ютер не бачить флешку?

Що робити, якщо комп'ютер не бачить флешку?

За останні роки вартість USB-накопичувачів знизилася в кілька разів. Всьому виною здешевлення технологій виготовлення мікросхем, що дозволило як підвищити обсяги флешок, так і знизити ціну їх виробництва. В даний час у продажу представлені flash-накопичувачі об'ємом до 256 гігабайт від різних виробників. Але яким би якісним не був USB-накопичувач, рано чи пізно виникають проблеми при його використанні. Найчастіше комп'ютери не розпізнають флешки або повідомляють про проблеми з вмістом накопичувача. Що робити, якщо комп'ютер не бачить флешку?

Насамперед потрібно визначити працездатність флеш-накопичувача. Огляньте флешку на предмет механічних пошкоджень: цілком можливо, всередину корпусу потрапила волога. Використовувати USB-накопичувачі з ушкодженнями небезпечно, бо виникло коротке замикання здатне привести до втрати працездатності комп'ютера. Ваш телевізор або DVD-плеєр має USB-порт для підключення накопичувачів? Вставте флешку і переконайтеся в її коректної роботи.

Якщо корпус флешки цілий, то вставте накопичувач в інший USB-порт комп'ютера. Намагайтеся не використовувати порти на передній частині корпусу системного блоку. Ви застосовуєте USB-розгалужувач для підключення пристроїв і флешок? Вимкніть його від комп'ютера і вставте накопичувач в звільнився USB-порт.Крім того, не рекомендується використовувати кабелі-подовжувачі для підключення накопичувачів. Частина "енергії" губиться в кабелі, через що комп'ютери можуть не бачити накопичувачі пристроїв для підключення.

Що ж робити, якщо комп'ютер не бачить вміст флешки, але розпізнає її при підключенні? Швидше за все, в даному випадку постаралися "злісні віруси", які бувають декількох типів. Наприклад, вірус Autorun приховує на флешці файли, замінюючи їх посиланнями. Коли користувач відкриває накопичувач, комп'ютер не розпізнає вміст файлів. Інші ж віруси, наприклад Email-Worm, повністю видаляють вміст накопичувача і блокують доступ до нього.

Позбутися від вірусів допоможе антивірусне програмне забезпечення, яке за фактом повинно бути встановлено на кожному комп'ютері. Клацніть правою кнопкою на накопичувачі в "Моєму комп'ютері" і натисніть "Сканувати / Перевірити за допомогою".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо накопичувач був заражений "Автораном", то після сканування і лікування флешки вийміть її з комп'ютера. Потім перейдіть в панель управління і виберіть пункт "Параметри папок".

натисніть на картинку для збільшення

Відкрийте в новому вікні "Параметри папок" вкладку "Вид", перегорніть до кінця і відзначте тригером пункт "Показувати приховані папки, файли ..."

Вставте флешку в комп'ютер і відкрийте її вміст . На накопичувачі ви виявите приховані папки і файли, яким потрібно змінити атрибут. Виділіть вміст флешки і клацніть правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт "Властивості".

натисніть на картинку для збільшення

У вікні "Властивості" зніміть галочку з атрибута "Прихований" і "Тільки читання".Натисніть кнопку "Застосувати", дочекайтеся завершення операції і натисніть "Ок".

І пам'ятайте, що в нашому світі ніщо не вічне. У будь-який момент ваш флеш-накопичувач може втратити працездатність.