Що означають кольори російського прапора?

Що означають кольори російського прапора?

Офіційним державним символом Російської Федерації є її прапор - прямокутне полотно з горизонтальних смуг трьох різних кольорів: білого, синього і червоного. Його можна побачити на адміністративних будівлях, нагороди, під час офіційних державних заходів, спортивних змагань і в будь-який інший момент. Законом не забороняється вивішувати його на балконах і будівлях. І хоча всі його постійно бачать, все ж мало хто замислюється, що означають кольори російського прапора.

Зміст статті

  • Історичні корені російського прапора
  • Тлумачення кольорів
  • Про правильному виборі квітів

Історичні корені російського прапора

Сьогодні кожен житель Російської Федерації знає, що державний прапор країни - біло-синьо-червоний. Але так було не завжди. До 1896, аж до коронації Миколи II, він був чорно-жовто-білим. В наші дні такий прапор можна побачити у представників монархічних рухів.

Вперше гербовое прапор з біло-синьо-червоних смуг з'явилося у царя Олексія Михайловича в 1668 році, причому і військово-морський прапор придбав ту ж забарвлення. Русский корабель "Орел" вийшов в море саме під такими квітами (в той час для всіх кораблів в заморських плавання було обов'язкова умова - мати відмінні державні прапори). В якій саме послідовності розташовувалися смуги на полотні - не відомо.Імовірно воно могло виглядати наступним чином:

За Петра I кольору на прапорі не змінилися, проте він встановив їх чітку послідовність.

до змісту ↑

Тлумачення кольорів

Є кілька версій, що означають кольори російського державного прапора. Але оскільки офіційного тлумачення не існує, всі вони носять більше ліричний характер. Найбільш популярна трактування грунтується на символічному значенні квітів в давні часи. На Русі вважалося, що:

  • білий - символ відвертості і благородства, чистоти і непорочності,
  • синій означає вірність, цнотливість, бездоганність і чесність, сталість;
  • червоний - це колір сміливості, мужності, любові і великодушності, енергії і крові, відданих за батьківщину.

Ще одне популярне тлумачення з історичними коренями звертається до літопису російських земель. Так, білий колір міг бути прообразом Білої Русі (Білорусії), червоний - Малоросії (України) і синій - Великоросії (РФ). Такі позначення використовувалися в титулах царів і імператорів.

Є ще кілька версій розшифровки забарвлення. Наприклад:

  • червоний - державність;
  • синій - Богородиця, покровительствующая Росії;
  • білий - незалежність і свобода.

Цікавою є точка зору розгляду прапора як символу триєдності влади. Зверху йде білий колір - православна віра, нижче синій, що символізує царську владу, і під ними знаходиться червона смуга, що уособлює народ. Однак з точки зору геральдики всі ці варіанти залишаються чиїмись домислами і припущеннями.

до змісту ↑

Про правильному виборі квітів

Офіційним законом відтінки державного прапора не встановлюються, проте є ГОСТ, яким визначено їхні значення для точності передачі.Пантон (Pantone) - це світовий каталог, присуджується кожного кольору свій номер. Так, прапор Російської Федерації в його інтерпретації можна описати таким чином: White, 286C, 485C.

Для комп'ютера, Інтернету і різних друкованих додатків прапор Росії означає в системі RGB і HTML: 255-255-255 (#FFFFFF), 057-166 (# 0039A6), 213-43-30 (# D52B1E). Допустимо використовувати і інші відтінки, головне, не сильно їх спотворювати.

Для себе можна вибрати будь-яке пояснення того, що означають кольори російського прапора. Державний символ заслуговує гордості свого народу, яка б трактування не використовувалася.