Топ-15 найбагатших сімей Кремля і Білого дому

Декларації про доходи всіх чиновників адміністрації президента і уряду за 2013 року було оприлюднено 11 квітня. Природно відомості, представлені в деклараціях, відразу привернули увагу журналістів.

Аналітики Forbes на підставі отриманих даних склали Топ-15 найбагатших сімей Кремля, а також Білого дому, який ми пропонуємо вашій увазі.

Зміст:

 • 15. Антон Силуанов
 • 14. Аркадій Дворкович
 • 13. Сергій Григоров
 • 12. Гаррі Мінх
 • 11. Олександр Хлопонін
 • 10. Сергій Шойгу
 • 9. Олексій Улюкаєв
 • 8. Олег Белавенцев Олег Євгенович
 • 7. Олег Морозов
 • 6. Михайло Мень
 • 5. Володимир Мединський
 • 4. Денис Мантуров
 • 3. Юрій Трутнєв
 • 2. Михайло Абизов
 • 1. Ігор Шувалов

15. Антон Силуанов

Сім'я міністра фінансів за рік заробила 41 мільйон рублів. Відомий шанувальник мотоциклів, Силуанов в декларації заявив BMW R 1200 GS, BMW K 1600 і Harley-Davidson FLSTC.

14. Аркадій Дворкович

Сім'я Дворкович заробила за рік 46 мільйонів рублів. Основний дохід принесла в сімейний бюджет дружина віце-прем'єра Зумруд Рустамова, яка є топ-менеджером відразу ряду російських компаній.

13. Сергій Григоров

Сім'я радника президента заробила за рік 52 мільйони рублів. Особливо примітним виявився автопарк родини, в якому ціла колекція мотоциклів: Royal Enfield Bullat, Ява-350, Black Douglas, Harley-Davidson FLSTC.

12. Гаррі Мінх

Сім'я повпреда президента в Державній Думі за рік заробила 57 мільйонів рублів.У минулому році чиновник придбав квартиру, правда, в декларації зазначив, що нерухомість куплена за рахунок позикових коштів.

11. Олександр Хлопонін

Дохід сім'ї повпреда в СК ФО склав 77 мільйонів рублів. Родині Хлопоніна належать об'єкти нерухомості в Росії і в Італії. Свої капітали чиновник заробив на посаді гендиректора "Норильського Нікелю".

10. Сергій Шойгу

Сім'я міністра оборони в 2013 році заробила майже 79 мільйонів рублів, в основному, за рахунок заробітків дружини міністра. У власності у Шойгу кілька земельних ділянок сумарною площею 20 000 кв. метрів.

9. Олексій Улюкаєв

Сім'я міністра економрозвитку за рік заробила майже 86 мільйонів рублів. До початку роботи в Уряді Улюкаєв трудився в Центробанку. В автопарку сім'ї числяться Lexus RX 350, а також ВАЗ-214040.

8. Олег Белавенцев Олег Євгенович

Сім'я повпреда президента в новоствореному Кримському ФО заробила за рік 86 мільйонів рублів. Дивно, але за даними декларації, при таких доходах у власності у Белавенцева немає жодного транспортного засобу.

7. Олег Морозов

Чиновник апарату президента за рік заробив спільно з дружиною 91 млн рублів. При цьому лише 7 мільйонів - дохід самого Морозова.

6. Михайло Мень

Сім'я глави міністерства будівництва і ЖКГ заробила за рік 95 мільйонів рублів. Причому, майже 90 мільйонів - дохід дружини міністра. У власності Мене кілька земельних ділянок і авто Land Rover Defender.

5. Володимир Мединський

Сім'я міністра культури в минулому році заробила 97 мільйонів рублів. Причому близько 40% сукупного доходу принесла в сімейний бюджет дружина міністра. В автопарку Мединський виділяється раритетна "Перемога" М-20.

4. Денис Мантуров

Сім'я міністра промисловості і торгівлі в 2013 році заробила 109 мільйонів рублів. Серед майна, що належить Мантурово, особливо виділяються автомобілі Bentley, Range Rover і Porsche.

3. Юрій Трутнєв

Сім'я повпреда президента Росії в Далекосхідному ФО за рік заробила 156 мільйонів рублів. Основний дохід Трутневу приносять дивіденди від акцій, що перебувають у власності чиновника.

2. Михайло Абизов

Сукупний дохід сім'ї міністра - 283 мільйони рублів, 99% доходу Абизов заробив самостійно. Чиновник володіє нерухомістю в Росії і Великобританії, а в числі транспортних засобів в декларації заявлено вертоліт Robinson 44 Clipper.

1. Ігор Шувалов

Сукупний дохід сім'ї першого віце-прем'єра Росії склав 478 мільйонів рублів. У складі майна подружжя Шувалових - кілька квартир, житлових будинків, автомобілі Mercedes-Benz S500, Jaguar, лімузин ЗІЛ-41047, а також "копійка" ВАЗ-2101.