Найпопулярніші інтернет-тренди 2017 року

Мері Мікерена, аналітик і партнер венчурної компанії Kleiner Perkins Caufield & Byers, представила щорічний список інтернет-трендів . Він складається з 355 слайдів і відображає новітні тенденції в сфері продажів смартфонів, індустрії розваг, ігор, стартапів, і безлічі інших областей, так чи інакше пов'язаних із Всесвітньою павутиною.

Пропонуємо вам топ-7 найцікавіших інтернет-трендів 2017 року.

Зміст:

 • 7. Смартфони продаються не надто активно
 • 6. Ігри на підйомі
 • 5. Зростає популярність голосового управління
 • 4. У Google і Facebook все в порядку
 • 3. Хмарні війни
 • 2. Реклама набридає все більше
 • 1. Число інтернет-користувачів зростає не дуже швидко

7. Смартфони продаються не надто активно

Глобальне зростання продажів смартфонів сповільнюється. У 2017 році продажі найпопулярніших смартфонів зросли лише на 3% в порівнянні з минулим роком. А ось в 2015 році цей показник становив 10%.

6. Ігри на підйомі

В даний час в світі налічується 2, 6 мільярдів шанувальників комп'ютерних ігор в порівнянні з 100 мільйонами в 1995 році. Левова частина доходів від ігор як і раніше зосереджена в Азії, там в 2016 році гральний дохід склав 47 млрд. Доларів (з 100 млрд. Доларів з усього світу). Звіт Мікерена називає відео-ігри "самої захоплюючої формою соціальних медіа", з серйозними наслідками для бізнесу та кібер-спорту. Зростає кількість жінок-геймерів і спостерігається підвищення середнього віку геймера.Поява найбільшого числа гравців "від 35 і старше" було відзначено в 2010 році.

5. Зростає популярність голосового управління

Програмне забезпечення для розпізнавання мови і пристрої, такі як Amazon Echo, набувають великої популярності як у пересічних споживачів, так і у великих компаній. У звіті Мікерена сказано, що конкурент голосового помічника Amazon Alexa - Google Home - досяг неймовірної точності розпізнавання слів. У 2017 році ця розумна колонка правильно розпізнала 95% звернених до неї слів.

4. У Google і Facebook все в порядку

За бортом рейтингу найпопулярніших трендів Інтернету 2017 роки не могли залишитися два інтернет-гіганта. У той час як обсяги віртуальної реклами продовжують рости (і скоро перевищать обсяги реклами на ТВ), до кінця 2016 року більша частина цього зростання була зафіксована у пошукових і соціальних лідерів - Google і Facebook. Доходи від реклами Google виросли на 20% в 2016 році, зробивши його найдорожчим брендом світу, а у Facebook - аж на 62%. У всіх інших конкурентів зростання було набагато скромніше, не більше 9% на рік.

3. Хмарні війни

В сфері хмарного веб-сервісу продовжує лідирувати Amazon Web Services, проте на "п'яти" йому наступають Google і Microsoft Azure. Ця диверсифікація ринку відбувається через те, що клієнти все частіше прагнуть "не зберігати всі яйця в одному кошику" і не залежати повністю від одного гравця.

2. Реклама набридає все більше

Близько 400 млн. Інтернет-користувачів в різних куточках Землі встановили блокувальники реклами. Але рекламодавці не здаються і щодня вдосконалюють свої методи, за допомогою яких можна переконати людину придбати товар або послугу.

 • Наприклад, тепер рекламодавці потребують точного націлення та інструментів для аналізу реклами.

 • Якщо компанія-рекламодавець має дані про поточне місцезнаходження користувача, вона намагається використовувати це, пропонуючи йому ті продукти або послуги, які є актуальними для конкретного міста.

 • Найкраще працює реклама, заснована на призначеному для користувача контент і контенті так званих "лідерів думок", а не зусиллями маркетологів.

 • Завдяки системам розпізнавання зображень і камерам рекламодавці можуть пропонувати користувачу різну рекламу, в залежності від того, на що він дивиться в даний момент.

1. Число інтернет-користувачів зростає не дуже швидко

Зростання кількості інтернет-користувачів сповільнюється по всьому світу, крім Індії. У 2016 році він склав 10%. Всього ж до інтернету підключені 3, 4 млрд. Людей.

А ось в Індії, країні з постійно зростаючою економікою, число людей, у яких є доступ до Мережі, в минулому році зросла більш ніж на 28%. Всього в Індії 355 мільйонів інтернет-користувачів.