Найбільш грибні місця і країни на планеті

Осінь - чудова пора для збору грибів. Тому в усьому світі досвідчені і початківці грибники виходять на полювання за маслятами, опеньками, білими, лисичками і іншими грибами.

В сьогоднішньому Топ-10 ми розповімо про самі грибні країни на планеті і конкретні місця, відібрані експертами Forbes Life.

Зміст:

  • 10. Японія
  • 9. Китай
  • 8. Іспанія
  • 7. Польща
  • 6. Італія
  • 5. Франція
  • 4. США
  • 3. Канада
  • 2. Фінляндія
  • 1. Білорусія

10. Японія

Національним грибним місяцем в Країні висхідного сонця вважається жовтень. Тут росте головний конкурент трюфеля - гриб мацутаке. Вартість кілограма таких грибів в Європі сягає $ 4 000.

9. Китай

Збирати китайські гриби найкраще з провідником. Самим грибним регіоном вважається провінція Юньнань, де росте 500 різновидів їстівних грибів. Дивною для російського грибника знахідкою стане так звана "грибна капуста", яка у нас в країні занесена в Червону книгу.

8. Іспанія

Особливості іспанського клімату дозволяють збирати гриби цілий рік. Причому їстівних різновидів в країні росте близько сотні. Особливо слід відзначити боровики, а також гриб Цезаря, який у нас в лісах практично не зустрічається.

7. Польща

В листопаді завершується сезон збору так званого "польського гриба" - родича звичного нам Моховик. Збирати гриби в Польщі можна тільки в спеціально відведених адміністрацією місцях.Туристи, як правило, вважають за краще селитися на еко-фермах, навколо яких і розташовані відведені для збору ділянки.

6. Італія

Найважливіший для італійців гриб - пьемонтського трюфель. Якщо не пощастило самостійно знайти чудовий ароматний гриб, його можна придбати на щорічному листопадовому трюфельному базарі, який проходить в регіоні П'ємонт.

5. Франція

Головне грибне скарб країни - чорний трюфель. Щорічно гурмани з усього світу з'їжджаються в Прованс для полювання на трюфель. Туристичні компанії навіть організовують спеціальні тематичні тури для бажаючих.

4. США

Американський інститут грибів щороку публікує статистику про кількість грибників, що проводяться змаганнях зі збору та про рекордсменів. На кожного грибника в Штатах встановлена ​​норма збору - не більше 13 кг за один похід, яких може бути не більше десяти протягом одного року, інакше потрібна спеціальна ліцензія.

3. Канада

В Канаді багато спеціальних грибних ферм, на яких із задоволенням проводять для туристів екскурсії і влаштовують майстер-класи з грибною кулінарії. Для збору дикорослих грибів можна порадити двогодинну екскурсію в супроводі інструктора з подальшим приготуванням зібраного врожаю.

2. Фінляндія

Грибний сезон у Фінляндії закінчується в кінці листопада. Щорічно в країну на цей час приїжджає понад 10 тисяч іноземних грибників. Особливою популярністю користуються фінські лисички, боровики і горькушки.

1. Білорусія

Гриби в Білорусії, без перебільшення, - національний продукт. Сезон збору тут триває до середини листопада. Грибники із задоволенням користуються спеціальним інтернет-ресурсом Borovik.by, де можна скачати найурожайніші маршрути, а також структурований мобільний каталог грибів.