Найнебезпечніша собака в світі

Найнебезпечніша собака в світі

З моменту своєї появи людство пройшло довгий шлях. І від первісної печери до комфортабельної квартири його супроводжують вірні друзі - собаки. Разом з людиною вони ходили на полювання, зігрівали в холоду його дітей, пасли худобу, захищали від диких тварин, доставляли на великі відстані.

З розвитком суспільства у людей з'явилася можливість культивувати і покращувати особливі якості порід: так виникли собаки-поводирі, шукачі, собаки-рятувальники і навіть підривники. Люди так захопилися експериментами, що самі не помітили, як перетворили деяких своїх друзів і компаньйонів в монстрів. Ось 4 породи собак, які, за версією "Вікіпедії", можуть претендувати на звання "Найнебезпечніша собака в світі".

Зміст статті

  • Пітбультер'єр
  • Тоса-іну (японський мастиф)
  • Аргентинський дог
  • Філа бразилейро

Пітбультер'єр

Характер цих потужних, вольових тварин визначається сумішшю порід, на основі яких вони були виведені: бульдога і тер'єра. Від першого вони отримали силу, завзятість, від другого - швидкість реакції, жвавість. У поєднанні з незалежним характером ці якості зробили пітбуля нищівній бойовою машиною для видовищних собачих боїв.

Собачі бої один час були дуже поширені в США, і пітбулі стали там дуже затребувані, хоча офіційна кінологічна асоціація так і не визнала цю породу через "розмитості" її стандарту.Потім, коли бої заборонили, таких собак стали тримати вдома в якості службових. Однак через агресивність і некерованість в ряді країн була введена заборона на їх розведення: пітбулі часто нападали на людей.

В даний час собаки цієї породи цінуються за гострий нюх і активно використовуються поліцією і митними службами для пошуку наркотиків і вибухових речовин.

до змісту ↑

Тоса-іну (японський мастиф)

Багато жителів Країни висхідного сонця здивувалися б, що це спокійне і розсудливе тварина небезпечно. В Японії до бойових мистецтв завжди ставилися з трепетом, удосконалюючи благородство ведення бою. Ось і Тоса-іну можна вважати втіленням якостей борця сумо.

Ця порода спочатку виводилася для собачих боїв, але привчалася до того, що на рингу можна використовувати силу тіла, спритність, швидкість, але не ікла. Тоса-іну намагається збити противника з ніг, притиснути, але не стане гавкати і кусатися. Поводиться з винятковим розумом і гідністю.

Фахівці попереджають, що це серйозна собака не для розваг. Вона буде підкорятися тільки людині, який духом сильніше її. Саме тому порода не рекомендована для аматорського розведення.

до змісту ↑

Аргентинський дог

На початку XX століття доктор Августин Норес Мартінес з маніакальною завзятістю працював над виведенням виняткової породи собак. За його задумом, це мав бути потужний і дуже рухливий пес, що відрізняється безстрашністю і жахливою силою. Тому основою для нової породи стали люта собака конкістадорів кордовський дог, боксер, бульдог, німецький дог, бультер'єр, швидкий вольфхунд, масивні іспанська мастиф і бордосский дог, а також піренейський гірський собака.

Доктору Мартінесу вдався експеримент: що став його результатом чудовий аргентинський дог швидко і невтомно полював на пум і пекарі (невеликих свиней). В даний час порода вважається гордістю Аргентини і успішно розводиться в багатьох країнах світу.

Чому ж в деяких державах введено підвищений контроль над аргентинськими догами? В силу особливостей цих собак: вони генетично походять від бійцівської породи і в разі прояву ознак агресії можуть бути вкрай небезпечні. Не дарма їх називають "білими янголами смерті". Досить згадати випадок, що стався кілька років тому в одному з московських дворів.

Один з жителів звичайної багатоповерхівки пізно ввечері гуляв зі своїм вихованцем породи аргентинський дог. Повертаючись додому, чоловік помітив, що собака дивно занепокоїлася. Виявилося, в його автомобіль, припаркований у дворі, проникли злодії і вже завели машину, готуючись від'їхати. Розгубившись, він інстинктивно спустив пса з повідка.

Далі події розвивалися стрімко: розігнавшись, собака пробила лобове скло і вчепилася в людини, що сидить за кермом. На викрадачів було шкода дивитися: до приїзду поліції їм потрібна була не тільки медична, але і психологічна допомога.

до змісту ↑

Філа бразилейро

Міць мастифа, сумне чарівність бладхаунда, упертість бульдога - все це філа бразілейро. Сучасні собаки цієї породи виключно розумні і віддані своїй сім'ї. Фахівці говорять про них як про прекрасних охоронців для заміського будинку. Вони також вважаються відмінними компаньйонами. Як же при всіх безперечних перевагах ця чудова собака потрапила в наш рейтинг?

Виявляється, хороша вона тільки для "своїх"."Чужі" не ходять там, де міститься філа. На воротах особняків і заміських будинків в Бразилії ви не зустрінете табличок "Обережно, злий собака!" Там гранично конкретно великими літерами виведено одне слово: "ФІЛА". Цього достатньо, щоб жоден грабіжник навіть не подивився в сторону садиби.

Справа в тому, що у цієї породи неприязнь до незнайомих людей закріплена на генетичному рівні. З огляду на розмір філи, гострий нюх і відмінну для її розмірів жвавість, важко уявити, що може її зупинити, якщо вона вирішить проявити свій охоронний інстинкт. Саме тому в ряді країн тримати подібних собак дозволено тільки за рішенням суду.

Ось так виглядає рейтинг найстрашніших собак. Однак досвідчені кінологи на питання, яка собака найнебезпечніша, відповідають: "Та, яку погано виховав господар". Так що, перш ніж заводити собаку, подумайте, чи вистачить у вас часу і сил правильно виростити одного людини?