Самі довгоживучі істоти планети Земля

Жанна Кальман - громадянка Франції, яка має найдовшу (документально підтверджену) тривалість життя. Дата її народження - 21 листопад 1875 року, дата смерті - 4 серпня 1997 року, тобто француженка прожила 122 роки і 164 дні.

Чи можна стверджувати, що людина - саме довгоживучі істота на планеті ? Ні, в світі вистачає тварин, які жили набагато довше, ніж Жанна Кальман. Ось топ-5 довгожителів Землі, версія журналу Time.

Зміст:

  • 5. Медузи роду Turritopsis
  • 4. Слони і папуги
  • 3. Червоні морські їжаки і велетенські черепахи
  • 2. Гренландські кити
  • 1. Двостулкові молюски Arctica islandica

5. Медузи роду Turritopsis

Цей вид медуз йде в рейтингу довгожителів особняком. Його представники можуть перейти зі стану зрілості в стан інфантильності, іншими словами повернути молодість. Ці медузи мають регулярний цикл життя, але після дозрівання і спаровування, вони повертаються в початковий стан поліпа. Цей процес називається "трансдіфференціровка" і пов'язаний з "перенастроюванням" дефектних клітин в нові клітини. Може бути, ці медузи є ключем до еліксиру молодості.

4. Слони і папуги

В середньому, великі папуги живуть по 50-70 років, а довгожителями серед папуг вважаються какаду. У зоопарку Сан-Дієго з 1925 року утримуються какаду, який прибув туди вже дорослим птахом, і дожив він до 30 грудня 1990 року. А деякі особини совиного папугу з Нової Зеландії доживали до 90-річного віку.

Не відстають від папуг і слони, вони живуть до 70 років.

3. Червоні морські їжаки і велетенські черепахи

Strongylocentrotus franciscanus, він же червоний морський їжак (хоча його колір варіюється від рожевого або оранжевого до майже чорного) з класу голкошкірих мешкає в Тихому океані.

Сферичне тіло морського їжака цілком покрито гострими шипами, які можуть виростати до 8 см. Ці шипи ростуть на твердому панцирі, що захищає їжака. За даними дослідницької роботи Томаса Еберта з Департаменту зоології Університету штату Орегон, вік самих "літніх" червоних морських їжаків становить близько 200 років.

Адвайта, 250-кілограмова гігантська черепаха, що жила в міському зоопарку Калькутти (Індія), була найбільш долгоживущей черепахою в світі. Вік тварини, за різними оцінками, становив від 150 до 250 років.

2. Гренландські кити

Кіт гренландський (Balaena mysticetus) - кремезний, темного кольору кит без спинного плавця. У довжину він може вирости до 20 метрів, та й поїсти любить, "нагулюючи" до 100 тонн і поступаючись у вазі лише синього кита.

Він живе виключно в родючих арктичних і субарктичних водах, чим відрізняється від інших китів, які мігрують, щоб прогодуватися або дати потомство.

Гренландські кити доживають до 200 років, а в їх геномі були виявлені гени, які відновлюють пошкоджені ділянки ДНК.

1. Двостулкові молюски Arctica islandica

Один з видів їстівних молюсків, мешкає він у двох океанах - Північному Льодовитому і Атлантичному. Також відомий під кількома різними загальними іменами, в тому числі ісландська ціпріна і чорний молюск. Ці океанічні мешканці проживають виключно довге життя. Один з двох знайдених зразків (його назвали Мін) прожив 507 років, інший - від 405 до 410 років.Щоб визначити вік молюска дослідники просвердлили черепашку і підрахували число її шарів.