Найдовші автомобільні траси світу (Топ-10)

Підкорювати кілометри доріг - захоплююче заняття. Особливо, якщо траса відрізняється сучасним покриттям і дозволяє без перешкод проїхати по найдовшому маршруту.

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10, в який включили найдовші автомобільні траси світу . Будь-яка з них має особливе значення для тих країн, по території яких пролягає.

Зміст:

  • 10. Траса NH010, Китай
  • 9. Траса в пустелі Тарим, Китай
  • 8. Interstate 90, США
  • 7. US Route 20, США
  • 6. Каракорумське шосе, Пакистан-Китай
  • 5. Транссибірське шосе, Росія
  • 4. Трансканадские хайвей, Канада
  • 3. Highway 1, Австралія
  • 2. Траса AH1, Японія - Туреччина
  • 1. Панамериканское шосе, Північна і Південна Америка

10. Траса NH010, Китай

За загальної протяжності мережі автодоріг Китай займає друге місце в світі після США. Довжина головної автотраси National Highway 010 становить 5 700 км. Траса починається на північному сході континентальної частини країни, а закінчується на острові Хайнань, куди машини переправляє паром.

9. Траса в пустелі Тарим, Китай

Ця автотраса є найдовшою дорогою серед пролягають в пустелі. Дорога важлива для нафтовиків, які кілька років тому почали розробляти в пустелі велике нафтогазове родовище.

8. Interstate 90, США

Американська мережі доріг - найдовша і розгалужена на планеті. Траса Interstate 90 починається на кордоні з Канадою і закінчується в Бостоні.Примітно, що магістраль проходить через найдовший в світі понтонний міст. Велика частина автотраси є платною.

7. US Route 20, США

Найдовша траса в США має протяжність 5 500 км. Дорога з'єднує Східне узбережжя США з західним. US Route 20 проходить по території головного національного парку Йеллоустоун.

6. Каракорумське шосе, Пакистан-Китай

Траса практично повністю повторює маршрут стародавнього Великого шовкового шляху. Хайвей є самим високогірним у світі. Через небезпек, що підстерігають в прямовисних скелях, на будівництві дороги загинули майже 1000 робітників.

5. Транссибірське шосе, Росія

На офіційних картах такої автомобільної магістралі просто не існує. Однак якщо з'єднати в єдине ціле кілька трас від Балтики до Японського моря, вийде єдина дорога федерального значення довжиною 11 000 км.

4. Трансканадские хайвей, Канада

Ця магістраль з'єднує 10 канадських провінцій. Довжина траси - 8030 км. Проїхавши весь маршрут, можна потрапити з узбережжя Тихого океану прямо на узбережжі Атлантичного. Дорогу будували більше 20 років.

3. Highway 1, Австралія

Головна державна магістраль Австралії тягнеться на рекордні 14 500 км. Траса не заходить вглиб континенту, а весь час тягнеться вздовж узбережжя. Щодня по Highway 1 проїжджає понад мільйон автомобілів.

2. Траса AH1, Японія - Туреччина

Asian Highway №1 - це спеціальний проект ООН, на який були виділені мільярди доларів. Протяжність траси, що з'єднує Японію, обидві Кореї, В'єтнам, Камбоджу, Бірму, Індію, Бангладеш, Таїланд, Іран, Пакистан і Туреччину, становить 20 557 км. Сьогодні з японської частини хайвею на материкову машини перевозить пором, але розробляється проект підводного тунелю.

1. Панамериканское шосе, Північна і Південна Америка

Найдовша в світі автомагістраль внесена в книгу рекордів Гіннеса . Довжина дороги - 48 000 км, проходить вона по території 15 держав. Будувати Панамериканское шосе почали в 1889 році. Примітно, що на офіційних картах США і Канади немає траси під назвою "Панамериканское шосе", хоча фактично дорога проходить по території цих країн.