Найбільші храми світу

Ці грандіозні релігійні споруди є безцінним культурно історичною спадщиною. Найбільші храми світу вражають своїми розмірами і висотою.

Храми, представлені в нашій десятці, належать до різних релігій. Щорічно їх відвідують не тільки сотні тисяч християн, мусульман, буддистів, але і туристи, охочі подивитися на такі видатні архітектурні пам'ятки.

Зміст:

  • 10. Кельнський собор, Німеччина
  • 9. Нотр-Дам-де-ля-Пе, Кот-д'Івуар
  • 8. Храм неба, Китай
  • 7. Храм Лотоса, Індія
  • 6. Мечеть Хассана II, Марокко
  • 5. Вестмінстерське абатство, Великобританія
  • 4. Ульмський собор, Німеччина
  • 3. Буддійський храм Боробудур, Індонезія
  • 2. Мечеть Масджид-уль-Харам, Саудівська Аравія
  • 1. Собор Святого Петра, Ватикан

10. Кельнський собор, Німеччина

Найвищий в світі храм з двома однаковими вежами досягає у висоту 157, 4 метрів. На 100-метровій висоті розташований оглядовий майданчик, на яку ведуть 533 сходинки. На утримання собору щорічно витрачається з німецької скарбниці близько 10 мільйонів євро.

9. Нотр-Дам-де-ля-Пе, Кот-д'Івуар

Ця католицька церква була зведена в 1989 році в столиці Кот-д'Івуару - Ямусукро. Храм занесений в Книгу рекордів Гіннесса. Площа собору - 30 тисяч кв. метрів, висота куполу - 158 метрів. Але по внутрішній місткості Нотр-Дам-де-ля-Пе поступається Собору святого Петра, за прообразом якого був побудований.

8. Храм неба, Китай

Площа головних будівель цього храму становить 273 гектари. Два вівтаря з'єднані між собою Мостом червоних ступенів протяжністю 360 метрів. Протяжність території Храму неба з півночі на південь складає 1200 метрів.

7. Храм Лотоса, Індія

Цей Бахайській храм був побудований в 1986 році. Величезна будівля храму виконано з білого мармуру в формі квітки лотоса. Головний зал може вмістити до 2 500 віруючих. На початок 2002 року кількість відвідувачів храму лотоса перевищило 50 мільйонів чоловік.

6. Мечеть Хассана II, Марокко

Ця мечеть має найвищий в світі мінарет - 200 м. Довжина мечеті - 183 метра. У числі прилеглих будівель варто відзначити стайні, музей і підземний паркінг на тисячу автомобілів. Будівництво мечеті тривало 13 років.

5. Вестмінстерське абатство, Великобританія

Цей храм в готичному стилі дивує своїми розмірами. Довжина собору - 156, 5 метра. В абатстві виставлені ікони, написані російською іконописцем Сергієм Федоровим. Храм є частиною Всесвітньої спадщини.

4. Ульмський собор, Німеччина

Найвища в світі християнська церква має висоту 161, 5 м. Будівництво собору велося з 1377 по 1890 рік. На висоті 143 метрів розташований оглядовий майданчик, популярна у місцевих жителів і туристів.

3. Буддійський храм Боробудур, Індонезія

Найбільший в світі буддійський храм почали будувати в 800 році н. е. Однак майже 800 років храм був покинутий після великого землетрусу. Сучасний вигляд Боробудур знайшов в 20 столітті. Загальний обсяг храму становить приблизно 55 тисяч куб. метрів.

2. Мечеть Масджид-уль-Харам, Саудівська Аравія

Найбільша в світі мечеть розташована в Мецці. Площа всієї споруди, що включає мечеть і прилеглі будівлі, становить 309 тисяч кв.метрів. Храм має 48 входів. Одночасно тут можуть молитися до 700 тисяч чоловік.

1. Собор Святого Петра, Ватикан

Найбільший в світі християнський храм займає площу 22 тисячі кв. метрів. Висота собору - 136 метрів. Одночасно в храмі можуть перебувати 60 тисяч чоловік. На зведенні і розпису собору працювали такі майстри як Донато Браманте, а також Рафаель і Мікеланджело.