Різниця між версіями windows 8

Різниця між версіями Windows 8

Майкрософт як і раніше дотримується погляду, що її операційні системи повинні чітко градіровать відповідно до користувальницької аудиторією. Ми вже бачили безліч версій сімки, трохи менше - XP і Vista, тепер настала черга спостерігати за парадом Windows 8. Як виявилося, цього разу амбіції розробників не настільки великі, тому справа обмежилася чотирма основними версіями і оновленням, який отримав іменування Windows 8. 1 .

Отже, на сьогоднішній день Windows 8 представлена ​​нам в версіях Pro, Core, Enterprise і RT. Відмінності дуже серйозні і, з огляду на все ж короткою лінійки, вибір під конкретні завдання користувача очевидний. Визначаємося разом з Topinfoweb.com.

Зміст статті

 • Windows 8 і її версії
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Windows 8 і її версії

Windows 8 - операційна система сімейства Windows NT, що стала спадкоємицею Windows 7. Випуск відбувся в 2012 році. Від попередніх версій відрізняється новим інтерфейсом Metro, наявністю сервісів від Microsoft і управлінням обліковими записами користувачів.

Windows 8 Core - базова редакція, призначена для домашніх систем мінімальної функціональності.

Windows 8 Pro - розширена або просунута версія, призначена для ентузіастів або розробників.

Windows 8 Enterprise - корпоративна редакція, що володіє широким набором функцій, що відкриває доступ до численних сервісів.

Windows 8 RT призначена для мобільних пристроїв на базі процесорів ARM, функціональність її обмежена технічними можливостями платформ.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між версіями Windows 8 не представляється кардинальної, але вона цілком відчутна з точки зору користувача. Молодша редакція - Windows 8 RT - розрахована на архітектуру ARM та встановлюється в мобільні пристрої, ліцензії ОЕМ не має, і придбати її окремо навіть у роздріб неможливо. Це єдина версія вісімки, в якій "з коробки" є пакет програм Office. Крім того, інтерфейс розрахований на сенсорний спосіб введення інформації. На відміну від старших редакцій, тут не підтримується віддалене управління, і можливе підключення виключно клієнтське. Те ж саме стосується і редакції Core: система доступна тільки як клієнт. Решта версій - Pro і Enterprise - підтримують роботу з віддаленим робочим столом і як клієнт, і як хост.

Якщо говорити про функціональні розширеннях і можливостях, Windows 8 RT і Core багато в чому схожі, перш за все щодо обмежень. Їм недоступні групова політика, підключення до доменів Windows, шифровані файлові системи, віртуалізація і запуск додатків Metro. Природно, RT не підтримує вин-софт, а також для ARM недоступні 64-біт, підтримка яких реалізована в інших версіях операційної системи Windows 8.

Підтримка розробника для RT передбачається лише до 2017 року, тоді як інші три редакції офіційно будуть в фаворі на п'ять років довше.

Windows Media Center втратив увагу Microsoft, і тепер в стоковий систему не входить. Його можна встановити у вигляді розширення лише на редакцію Windows 8 Pro. Існує і ще одна версія Windows Pro, в назву якої додана буква N - для Європи, і відмінність її від основної тільки у відсутності Windows Media Player. Втім, N в назві для Європи є і в інших редакціях.Починаючи з версії Pro, вісімка підтримує роботу з сервером Remote Desktop та інші фішечки, недоступні в базовій редакції. Windows 8 Pro і Enterprise дають можливість оновитися з сімки без втрати власних даних.

Windows 8 Enterprise повторює функціональність Windows 8 Pro, доповнюючи її деякими надбудовами для IT-управління і якісної організації роботи в єдиній мережі. Так, з'явилася функція запуску системи з зовнішнього носія інформації - Windows To Go, а також можливість фільтрації запуску додатків за допомогою AppLocker. Ліцензія Windows 8 Enterprise доступна тільки для корпоративних клієнтів по підписці Software Assurance. Більшість користувачів повністю задовольнить Windows 8 Pro, тому як спеціальні функції її використовуються рідко.

В червні 2013 року Майкрософт представила оновлення вісімки - Windows 8. 1, що отримала назву Blue. Вона знаходиться на стадії тестування, і остаточний реліз ще не відбувся, але вже сьогодні можна говорити про внесення ряду змін, перш за все в софт. Так, оновився браузер Internet Exploer, додалися невеликі додатки, повернулася кнопка "Пуск", а робочий стіл став доступний відразу після завантаження системи. Можливості синхронізації з хмарними сервісами розширилися. Майкрософт обіцяє в оновленні вісімки підтримку нової файлової системи ReFS. Власникам систем на базі нових процесорів Intel Haswell припаде до душі зниження рівня енергоспоживання системи, так що для мобільних систем Windows 8. 1 може стати приємним сюрпризом після обточування і Обкатился.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Windows 8 RT призначена для мобільних пристроїв на базі процесорів ARM.
 2. В Windows 8 RT є попередньо пакет Office.
 3. Windows 8 RT передвстановлюють на пристрої і не поставляється окремо.
 4. В молодших редакціях RT і Core віддалене управління неможливо, і підключення здійснюється тільки як клієнта.
 5. RT і Core не підтримують групову політику, підключення до доменів Windows, віртуалізацію і шифровані файлові системи.
 6. RT не підтримує 64-бітові платформи.
 7. Встановити Windows Media Center можна лише в редакції Pro як аддон.
 8. Windows 8 Pro і Enterprise дозволяють оновлення з сімки без втрати даних.
 9. Windows 8 Enterprise являє собою корпоративну версію з набором спеціальних сервісів.
 10. Ліцензія Enterprise доступна тільки за передплатою.