Різниця між УЗД і МРТ

Різниця між УЗД і МРТ

Сучасні методи дослідження сильно спрощують життя медикам. Діагностика займає набагато менше часу і буває більш інформативною, якщо для цього використовуються томографія або ультразвукове дослідження. Обидва ці методу з'явилися в розпорядженні медиків порівняно недавно, проте сьогодні вони дуже популярні і часто використовуються для діагностики різних захворювань. У цій статті ми спробуємо розібратися, в чому різниця між УЗД і МРТ, і який з методів визнаний найбільш ефективним в тому або в іншому випадку.

Визначення

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це комп'ютерна діагностика, заснована на методі отримання зображення тканин і органів людини за допомогою резонансу, створеного в результаті магнітних імпульсів. Даний метод дозволяє вченим вивчати організм людини, грунтуючись на присутності в тканинах водню і їх магнітні властивості, які пов'язані з перебуванням в них різних молекул і атомів. Цей метод в основному використовують для діагностики спинного мозку, міжхребцевих дисків, оцінки стану паравертебральних тканин. Крім того, під час цієї медичної процедури можна виявити ранню патологію, яку супроводжують мікроциркуляторні порушення в самому хребті.

Ультразвукове дослідження (УЗД) істотно відрізняється від інших методів діагностики. Відбувається це за рахунок здатності ультразвуку проникати прямо крізь живі тканини і відбиватися від досліджуваного органу з різною швидкістю, яка залежить від розташування органу і його структури.Отримана картинка виводиться на монітор, розташований напроти лікаря. Використовують цей метод для детального дослідження і виявлення патологій внутрішніх органів людини. Наприклад, за допомогою ультразвукових хвиль можна побачити в реальному часі картинку таких органів, як нирки, печінку, серце, селезінка, щитовидна залоза, матка, яєчники і багатьох інших. Сьогодні УЗД застосовується для діагностування вагітності і для визначення рівня розвитку плода, а також для виключення різних генетичних патологій. Таке дослідження проводиться тричі на протязі всієї вагітності.

Узі щитовидної залози

Звідси, робимо висновок, що за допомогою МРТ досліджують кісткову тканину, тоді як УЗД застосовується тільки для внутрішніх органів.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. УЗД - це ультразвукове дослідження внутрішніх органів, МРТ - це метод дослідження, заснований на комп'ютерній діагностиці за допомогою магнітного резонансу.
  2. УЗД застосовується для діагностики захворювань в органах і тканинах, МРТ для діагностики захворювань кісткової тканини.
  3. УЗД безпечно для організму в будь-якому випадку, МРТ створює сильне магнітне поле, а тому має протипоказання для проведення процедури.