Різниця між хохлом і українцем

Різниця між хохлом і українцем

На адресу українця нерідко кидають: "Хохол!" Інтонація може бути різною: від зневажливо-іронічною і навіть саркастичною до захопленої. Який сенс містить в собі це неоднозначне визначення національності і чому воно так міцно закріпилося в неформальному спілкуванні представників двох слов'янських народів, історію і споріднену культуру яких живили живі джерела Київської Русі?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Українець - обличчя української національності, житель або уродженець України.

Хохол - стилістично знижений, розмовне визначення приналежності до української нації.

до змісту ↑

Порівняння

У російській мові слово українець , як і будь-яке інше визначення національності людини, не має експресивного забарвлення.

Слово хохол вживається в розмовній мові з оцінним відтінком, який може виражати добродушно-жартівливий ставлення до представника української нації або мати на увазі аж ніяк не втішні для українця характеристики. Хохлом часто називають людину недалекого, скупі, хитренького і відверто меркантильного.

Незважаючи на ймовірність такого підтексту, слово хохол навряд чи можна вважати образливим. Його виникнення в російській мові пов'язують з перенесенням ознаки зовнішності на загальну національну приналежність.Запорізькі козаки голили волосся, залишаючи на тімені пасмо - оселедець, який в російській інтерпретації називали чубчиком, хохлом.

Слово хохол в значенні українець набуло поширення за часів активного заселення південно-східної України російськими переселенцями у другій половині XVIII століття. У російських слободах так називали місцеве населення.

Негативний підтекст цього слова ніколи не зводився до рівня агресії, але в загальному вживанні воно так і не закріпилося.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Українець - нейтральне, загальновживана назва однієї з слов'янських національностей. Хохол - її розмовне визначення.
  2. В слові українець не міститься оцінного значення. Словом хохол виражається певне відношення до адресата мови української національності.
  3. Вираз хохол по відношенню до українців, як правило, вживається в стилістично знижених мовних оборотах.
  4. Слово хохол етимологічно пов'язане з поширеним в середовищі запорізьких козаків способом стрижки. Слово українець походить від назви держави - України.