Різниця між тендером і аукціоном

Різниця між тендером і аукціоном

Проведення торгів дозволяє продавцю або замовнику послуги отримати найкращі умови покупки. Проведення тендерів та аукціонів регламентовано законодавством, але у багатьох людей визначення даних понять викликає утруднення. Чим вони відрізняються між собою? Яку форму краще вибрати для конкретної ситуації?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Тендер - це ринкова форма відбору постачальника товару або послуги, підрядника на конкретний проект відповідно до умов, які висуває замовник (організатор). Всі учасники подають заявки, до яких додається пакет документів, необхідних для відбору.

Аукціон - це форма торгів, на яких продаються предмети мистецтва, об'єкти нерухомості та інші товари. Робота ведеться відповідно до визначених правилами, серед яких - обов'язкова реєстрація учасника, мінімальна ставка, ширина кроку і багато іншого.

до змісту ↑

Порівняння

Як випливає з самого визначення, головна відмінність між поняттями - це їх мета. Якщо для аукціонера найважливіше продати товар дорожче, то для організатора тендера - отримати найвигідніші умови виконання замовлення. Є відмінності і по предмету торгів. Для аукціону це рухоме або нерухоме майно, для участі в тендері - товари або послуги, які будуть поставлені або надані переможцем.

Серйозно відрізняється процес і результат. Аукціон проводиться блискавично, хоча учасникам потрібно пройти попередню реєстрацію. Переможець повинен сплатити свою ставку, після чого право власності на річ перейде до нього. Для участі в тендері заявник формує пакет документів і направляє його організатору, а той самостійно визначає найкращу пропозицію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Форма проведення. Тендер організовується у вигляді конкурсного відбору пропозицій на виконання певного завдання і сильно розтягнутий у часі. Аукціон - це динамічний подія, де об'єкт торгівлі реалізується відносно швидко.
  2. Предмет торгів. Об'єкт тендера - це виконання роботи (будівництво та реконструкція будівлі, зведення дороги, поставка матеріалів), об'єкт аукціону - рухоме або нерухоме майно.
  3. Основна мета. Головне завдання аукціону - якнайдорожче продати предмет торгу. Основна мета тендеру - придбати товар, послугу, продукцію на самих вигідних умовах.
  4. Результат. У процесі аукціону учасник, який запропонував максимальну ставку, стає переможцем. При проведенні тендеру перемагає особа, чиї умови повністю відповідають побажання замовника і є найвигіднішими.