Різниця між храмом і собором

Різниця між храмом і собором

Для віруючих людей статус храму, в який вони прийшли, навряд чи має якесь значення, адже вони приходять туди в першу чергу для набуття душевної рівноваги і для спілкування з Богом. Але все-таки, багато хто цікавиться, чому деякі церкви називають соборами, а деякі храмами. Пропонуємо вам розглянути деякі відмінності храму від собору.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Храм - це культова будівля. Призначення храму полягає в проведенні релігійних обрядів. Храми є в усіх світових релігіях, але має вони різну назву. Наприклад, в іудаїзмі храм називають синагогою, а в мусульманстві - мечеттю. У християнстві храмами називають і православні церкви, і католицькі костели.

Собор - це головний храм міста, або храм, який має значення в релігійному житті мешканців. Крім того, це головна церква в монастирі.

до змісту ↑

Порівняння

Архітектурні особливості

За будовою собор відрізняється монументальністю, декількома куполами, особливим убранням. Але в деяких випадках, статус собору присвоюється звичайної церкви. В цьому випадку, архітектурних відмінностей між собором і храмом може і не бути.Звання "собор" присвоюється церкви назавжди.

В храмі може бути як один, так і кілька вівтарів. У соборі їх завжди кілька.

Особливості проведення богослужіння

Літургія в храмі може проводитися як щодня, так і тільки по неділях. Проводить богослужіння один священик.

Літургія в Храмі Христа Спасителя

Як правило, богослужіння в соборі проводиться єпископом або іншим вищою духовною особою, робиться це щодня. При цьому під час богослужіння присутні і інші чини духовенства.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Храмом називається будь-культову будівлю, де проводиться богослужіння, собором - головний храм в місті, або монастирі.
  2. В храмі літургія проводиться як щодня, так і тільки в неділю. У соборі - щодня.
  3. В соборі богослужіння проводить вищий чин духовенства.
  4. Собор більш масивний, багатше прикрашений, ніж звичайний храм.
  5. В соборі кілька вівтарів, а в храмі може бути тільки один.