Різниця між синуситом і гайморитом

Різниця між синуситом і гайморитом

Осінньо-весняна сльота дуже часто виводить нас з рівноваги, а якщо врахувати що до загальної нудьги ще домішуються запальні захворювання, то стає зовсім сумно і сумно. Тим часом в цей період нас дуже часто відвідують самі різні захворювання носоглотки, а тому у багатьох людей виникає цілком резонне питання: "Чим відрізняється синусит від гаймориту?".

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

синусити прийнято називати запальні явища в придаткових пазухах носа, він має різні локалізації (гайморові, лобні пазухи, ґратчастий лабіринт і клиноподібна пазуха) і може бути як гострим, так і хронічним. Звідси можна зробити висновок, що цим терміном прийнято називати загальні захворювання синусів (носових пазух).

Гайморит - це чітко локалізований процес, який розташовується в одній або в обох верхньощелепних пазухах, в залежності від цього прийнято розрізняти односторонній і двосторонній гайморит. Захворювання викликається цілим рядом факторів, в числі яких особливе місце займають патологічні процеси рота і носоглотки, інфекції верхніх дихальних шляхів, кір, грип, скарлатина та інші інфекційні захворювання, а також захворювання деяких верхніх зубів.

до змісту ↑

Порівняння

Найчастіше у людини виникає запалення слизової оболонки верхньощелепних пазух (гайморит), далі по періодичності виникнення виступає запалення лобової пазухи (фронтит), потім запалення гратчастого лабіринту (етмоїдит) і запалення клиноподібної пазухи (сфеноїдит).Всі ці порожнини вважаються носовими пазухами і повідомляються між собою, таким чином, запальний процес, що утворилися в одній з них, може вільно поширюватися на іншу. Запальний процес може локалізуватися, як в одній пазусі, так і в обох, наприклад, в гайморових. Але бувають випадки, коли процес захоплює одночасно кілька пазух, наприклад, верхньощелепні і лобові. Такий процес називається пансинусит.

Симптоми синуситів різних локалізацій можуть бути дуже схожі між собою, але розрізняються інтенсивністю і локалізацією болю. Найчастіше вони зводяться до утруднення носового дихання, головного болю, підвищення температури тіла до 38 ° C, набряклості слизової носа. Діагностика синуситів найчастіше грунтується на рентгенологічних і ультразвукових дослідженнях, які показують загальну картину про наявність процесу в носових синусах. На підставі отриманих даних лікар робить висновок, чи буде потрібно пацієнтові пункція або можливо обійтися консервативним лікуванням.

Причиною синуситу найчастіше стають віруси або бактерії, які потрапляють в гайморові пазухи через ніс або всмоктуються через кров і утворюють запальний процес. Якщо при цьому у людини знижений імунітет, то процес може відбуватися набагато швидше, в цьому випадку він загрожує виникненням різних ускладнень, наприклад, пансінусіта. Крім того, виникнення гаймориту часто супроводжують стану, які ускладнюють носове дихання, наприклад, аденоїди (у дітей), вазомоторний риніт, викривлення перегородки носа.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Синусит - це запальний процес в носових синусах, гайморит - це один із проявів синуситу.
  2. Синусит - це загальне поняття запалення носових синусів (пазух), гайморит - це локалізований процес, сконцентрований в гайморових пазухах.
  3. Синусит може проявлятися як в одній носової пазухи (синусе), так і в декількох одночасно (пансинусит). Гайморит може бути лише в одній або в обох гайморових пазухах.