Різниця між гвинтом і шурупом

Різниця між гвинтом і шурупом

Щоб, прийшовши в будівельний магазин або на ринок, не жонглювати там словами, намагаючись пояснити продавцеві, що вам потрібен "ну цей, який закручується, коротше ", краще прочитати цю статтю. Тоді ви раз і назавжди зможете усвідомити для себе, в чому полягає відмінність гвинта від шурупа. Тим паче що обидві ці деталі потрібні абсолютно всім і дуже часто: вішаєте ви картину на стіну або прикручуєте кришку свого улюбленого планшета.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Шуруп - це кріпильний виріб, що має вигляд стрижня з головкою (зазвичай у вигляді півсфери) та спеціальної зовнішнім різьбленням, яка утворює внутрішню різьбу в отворі приєднується предмета. Шуруп - найбільш часто використовуваний в оздоблювальних і будівельних роботах вид кріплення. Він просто незамінний при монтажі гіпсокартону на металевий або дерев'яний каркас. Шурупи застосовуються при здійсненні фасадних і покрівельних робіт, для з'єднання металевих листів. Шурупи мають багато різновидів. Будова головок і шліців в шурупах аналогічна будові цих елементів в гвинтах.

Шуруп

Гвинт - це кріпильний виріб, виконане у вигляді стрижня, оснащеного з одного кінця зовнішнім різьбленням, а з іншого - конструктивним елементом, що здійснює передачу крутного моменту.Таким елементом може бути головка з шліцом, головка з накаткою, шліц в торці гвинта (при відсутності головки) і т. П.

Зазвичай шліц виконується в формі прямої несквозной або наскрізний прорізи. Також досить поширений шліц хрестоподібної форми і шестикінечний шліц. Крім того, гвинт може мати шестигранную головку. Головка вироби за формою буває напівкруглої, линзообразной, потайний, полупотайной, циліндричної або циліндричної округленій.

Гвинт до змісту ↑

Порівняння

Від шурупа гвинт відрізняється тим, що у нього немає конічного звуження на кінчику стержня, а також при укрученні він не створює різьблення. Для того щоб зробити гвинтове з'єднання, попередньо в тому місці, куди його потрібно буде звернути, потрібно нарізати різьблення. Тобто у шурупа гострий кінець призначений для вгвинчування в поверхню, тоді як тупий кінець гвинта необхідний для навинчивания на гайку або ж вгвинчування в попередньо підготовлений отвір (з виконаним різьбленням).

Гвинт, так само як і шуруп, призначений для фіксації або нарізного сполучення. Крім з'єднання між собою окремих елементів, гвинти можуть виконувати функції осі обертається деталі або служити напрямної для обертального або прямолінійного руху і інших цілей. Шурупи ж в основному використовуються для робіт з деревом. Їх звужується до кінця гострий стрижень грає роль бура.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Шуруп має загострений кінчик стержня. Гвинт має тупий кінчик стержня.
  2. Шуруп призначений для самостійного вгвинчування і освіти різьблення в приєднуватися об'єкті. Для роботи з гвинтами в місці з'єднання потрібно заздалегідь виконати нарізку різьблення, так як гвинт не призначений для виконання даної функції.