Різниця між сливою і аличею

Різниця між сливою і аличею

Здавалося б, у чому проблема - слива або алича перед тобою, їж і насолоджуйся. Однак якщо це насправді різні фрукти, у них може бути різна харчова цінність, їх корисні властивості також можуть бути різні. Тому потрібно розібратися, що є слива, що є алича і чим вони відрізняються.

Слива - це плодове дерево, добре росте навіть в північній півкулі. Всім знайомі його плоди, які можуть бути жовтого, фіолетового, малинового кольору. Вся справа в тому, що існує понад сто видів сливи (Prunus по-латині), одним з яких і є алича (Prunus cerasifera по-латині), поряд з абрикосом і черешнею. Отже, поняття "зливу" ширше, воно включає в себе поняття "алича".

Найчастіше під словом "зливу" розуміють не зливаючись як рід рослин, а певний вид роду слива, має назву "зливу домашня". Тому всім нам відомі сливи (зростаючі в основному в садах північній частині Росії) - це результат схрещування аличі з терном. Тому зливу і алича також є двома різними видами одного і того ж роду, які з'явилися не одночасно.

Айва як вид має специфічний кисло-солодкий смак, тому саме вона використовується для приготування соусу "ткемалі".

Час дозрівання аличі та сливи різний. Алича дозріває в кінці літа або початку осені, а слива дозріває раніше. При цьому плоди сливи темні, а плоди аличі - яскраві, жовто-червоні.

Айва Царська

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Слива - родове поняття, алича - видове.
  2. Саме алича, а не будь-яка зливу використовується для приготування соусу "ткемалі" завдяки своєму особливому смаку.
  3. Айва дозріває в серпні-вересні, тоді як інші сорти слив можуть дозрівати і в червні.
  4. Айва виростає в основному на півдні, слива (слива домашня) - на півночі.
  5. Айва має найчастіше жовто-червоне забарвлення плодів, а слива - темно-синю, близьку до фіолетової.