Різниця між пледом і покривалом

Різниця між пледом і покривалом

Плед і покривало є корисними речами, що створюють атмосферу затишку. Кожне з цих виробів має свої характеристиками. Розглянемо, чим відрізняється плед від покривала.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Плед

Плед - щільне виріб (найчастіше вовняне або напівшерстяне), що використовується як великий зігріваючий хустку або ковдру .

Плед

Покривало

Покривало - це декоративний виріб, яке накидається зверху на ліжко, диван або інший предмет гардероба.

Покривало до змісту ↑

Порівняння

Розглянемо детальніше відміну пледа від покривала.

Призначення

Які асоціації викликає плед, накинутий на крісло або спинку дивана? Швидше за все, щось пов'язане з теплом, спокоєм, умиротворенням. Так і хочеться загорнутися в нього, відірватися подумки від насущних проблем, приємно зігрітися. В цьому і є призначення пледа - гріти, заспокоювати. Причому насолоджуватися подібним відчуттям можна не тільки вдома, але і, наприклад, в поході біля багаття.

На покривало ж ми зазвичай милуємося. Це виріб є акцентом в інтер'єрі і підбирається під стиль кімнати, загальну колірну гамму. Покривало здатне перетворити, наприклад, непоказний диван або тахту. Їм накривається те, що має бути приховане від очей у звичайній обстановці. Це, як правило, відноситься до ліжка - без такого оздоблення ліжко виглядала б голо і неестетично.

До речі, досить великий плед теж може виступати в ролі покривала. Подібне його застосування буде доречним в інтер'єрі в стилі кантрі або в обстановці, де є багато натуральних матеріалів.

Матеріали

Традиційно для виготовлення пледа використовується вовна. Однак з успіхом застосовуються і інші матеріали, що дозволяють такої продукції виконувати своє призначення. Наприклад, м'якими і теплими є бавовняні і кашемірові пледи.

Головні вимоги до покривала - ефектний вигляд, несучість, невибагливість у догляді. Щоб вироби відповідали цьому, їх часто виготовляють з використанням синтетичних матеріалів. Те, що для тіла не було б досить комфортним, відмінно підходить для виконання декоративної ролі.

Розмір

Ще трохи про те, в чому різниця між пледом і покривалом. Покривало може бути набагато більше, ніж класичний плед. Воно розміщується на ліжку так, що накриває її верхню площину і звисає по краях. Але нерідкі і виключення - покривала-доріжки, що залишають вільними краю ліжка.

У зв'язку з тим, що покривало планується придбати для конкретного предмета, що має свої параметри, його вибір ускладнюється. З пледом трохи простіше - головне, щоб задовольняла його колірна гамма і він викликав відчуття затишку.

до змісту ↑

Таблиця

Покривало Плед
Грає декоративну роль Основна функція - зігріває
Часто містить синтетику Виготовляється з м'яких, натуральних матеріалів
Великі розміри Зазвичай менше, ніж покривало