Різниця між кухлем і чашкою

Різниця між кухлем і чашкою

Людина, яка дуже хоче пити, не буде роздумувати, яку саме посуд - кухоль або чашку - йому використовувати для цих цілей. Він просто візьме найближчий посудину в руку і нарешті вгамує свою спрагу. Ну а потім, можливо, все-таки задумається: чим же відрізняється гуртка від чашки? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кружка - досить високий порожнистий посудину з різноманітних матеріалів, розміром більше склянки, призначений для вживання гарячих або холодних напоїв.

Чашка - низький порожнистий посудину невеликого обсягу, призначений для пиття переважно гарячих напоїв (чаю, кави) і вживання в їжу гарячих перших страв (супів, бульйонів).

до змісту ↑

Порівняння

Основна їхня відмінність - у місткості, тобто в здатності вміщати в себе певний обсяг рідини. Внутрішній об'єм чашки, як правило, не перевищує 200 мл (хоча зустрічаються зрідка чашки і обсягом 500 мл). А стандартна, звична гуртка вміщує в себе приблизно 300-350 мл рідини. Є гуртки і місткістю 0, 5 л, і навіть 1, 0 л, наприклад призначені для пива.

Чашки використовуються в основному для пиття чаю і кави. Причому кавові чашки (для міцної чорної кави) вміщають максимум 100 мл напою, а чайні (для чаю, кави з молоком і вершками, гарячого шоколаду, какао) - 200 мл. Існують і чашки-спинці, або бульйонні чашки, призначені для супу з дрібно нарізаним вмістом, супу-пюре, овочевого або м'ясного бульйону.Їх обсяг - 400-500 мл.

Чайна чашка з блюдцем

З гуртки прийнято пити як гарячі напої (чай, кава (переважно розчинний), какао), так і холодні (молоко, квас, компот, морс, сік, пиво). Асортимент напоїв, які традиційно наливаються в кружку, досить широкий. Кружка хороша, коли треба швидко вгамувати спрагу, вона частіше використовується в повсякденному побуті. Особливо зараз, коли життя стало досить стрімкою, і дорога кожна хвилина, а вибір симпатичних кухлів в магазинах вельми і вельми вражає.

Чашка передбачає, що напій смакуватимуть, куштувати. Вона пов'язана з поступовістю і неквапливістю поглинання напою або їжі. Чашка (оскільки в більшості випадків до неї додається ще й блюдце) здатна прикрасити сімейний або званий обід, ставши красивим завершенням трапези. Кружка - більш демократичний варіант, сьогодні ця столовий посуд міцно оселилася у багатьох на кухні, прямо біля мийки.

Чашка зазвичай має форму півсфери (в різних варіаціях), стінки у неї, як правило, тонкі. Збоку до чашки прикріплена одна ручка, кругла або неправильної вигнутої форми. Бульйонні чашки, як правило, мають дві ручки, розташовані один навпроти одного. Дуже часто ручка у чашки настільки маленька і вузька, що в отвір між ручкою і чашкою з труднощами проходить один палець. Але за правилами хорошого тону, чашку прийнято лише акуратно і витончено притримувати за ручку, далеко палець в отвір НЕ просовуючи.

Форма кружки зазвичай близька до усеченному конусу або циліндру - все залежить від фантазії виробника і його можливостей. Стінки гуртки досить товсті. На боці гуртки є одна зручна, досить широка ручка, за яку можна взятися як мінімум трьома пальцями.До кухлі не передбачається блюдце, вона ставиться прямо на стіл.

Кружка

Чашка, як правило, низька або середня по висоті, в порівнянні з кухлем, яку, скоріше, можна назвати високою.

Чашки в основному виробляються з фаянсу, порцеляни, скла. Нерідко можна придбати чайну пару (чашку і блюдце) або цілий чайний набір (до якого входить кілька чашок з блюдцями і інші предмети сервіровки типу цукорниці). Гуртки зазвичай продаються по одній штуці. Вони виробляються частіше зі скла, дерева, кераміки, глини, заліза, алюмінію. Іноді до гуртку додається кришка.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Кружка призначається для тих, хто любить великі об'єми рідини, з неї можна попити не тільки значну порцію чаю і кави, а й сік, компот, морс, квас, пиво, молоко. Чашки використовуються в основному для невеликої кількості чаю, кави, супу.
 2. Чашки призначені в основному для гарячого вмісту, гуртки - і для гарячого, і для холодного.
 3. Кружка застосовується для щоденного вживання, чашки сьогодні в основному виставляють на стіл по урочистих випадках.
 4. До чашці зазвичай додається блюдце, а до гуртку в рідкісних випадках - тільки кришка.
 5. Чашка має округлу форму низькою півсфери, кружка - високого усіченого циліндра або конуса.
 6. Стінки гуртки товсті, чашки - тонкі.
 7. Ручка чашки маленька і витончена, ручка гуртки - широка і зручна. У чашки іноді буває відразу дві ручки з протилежних сторін.
 8. Якщо робити примітивне побутове порівняння, кружка схожа на склянку з ручкою, а чашка - на піалу з ручкою.