Різниця між значками і ярликами на робочому столі

Різниця між значками і ярликами на робочому столі

Ретельно і зі смаком вибрані шпалери для робочого столу зазвичай практично не видно з-за безлічі піктограммок, якими ми користуємося для запуску програм і переходу до розділів катологов. Дехто називає все це неподобство іконками, деякі значками, хтось вживає по відношенню до будь-якої маленької зображенні слово "ярлик". Про те, що це не одне і те ж, більшість не замислюється, поки не зіткнеться з плутаниною.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Значок на робочому столі - маленька картинка стандартного розміру, візуализуюча додаток, документ, файл або директорію.

Ярлик на робочому столі - посилання на об'єкт, представлена ​​у вигляді невеликої картинки.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між значком і ярликом визначається призначенням обох графічних файлів. Технічно вони являють собою растрові (рідше векторні) картинки стандартних розмірів квадратної форми. Піктограми свідчать про те безпосередньо на програму або інший об'єкт, нерозривно з ними пов'язані і схильні до тих же змін. Будь-які дії з ними приведуть до зміни стану об'єкта. Ярлики на робочому столі (втім, можуть розміщуватися де завгодно) являють собою посилання на програму, файл або інший об'єкт, представлені у вигляді значка. Маніпуляції з ними ніякого впливу на об'єкт не роблять.Якщо об'єкт був переміщений або видалений з робочого столу, значок зникає разом з ним, ярлик залишається, але стає непрацездатним. Один об'єкт може мати безліч ярликів, але значок - тільки один, оригінальний. Windows дозволяє змінити ярлик на будь-яке зображення формату. ico, значок програми заміни за бажанням користувача не підлягає і його зовнішній вигляд завжди на совісті розробника програми, значки файлів, папок і інших системних об'єктів в Windows можуть змінюватися користувачем.

Зовні відрізнити значок ярлика (як би чого не вийшло) часто неможливо. У деяких збірках версій Windows за замовчуванням ярлики забезпечуються додатковими графічними елементами, наприклад, стрілочками в нижньому кутку. Однак така відмінність є не завжди. Відрізнити ярлик від значка можна в меню "Властивості": там прямо буде написано, якщо перед вами ярлик, буде дано адреса об'єкта, на який він посилається - і нічого крім. У властивостях значка відображається більше відомостей безпосередньо про об'єкт.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Значок - графічне представлення об'єкта, ярлик - графічне представлення посилання на об'єкт.
  2. Значок адекватний властивостями об'єкта і маніпуляціям з ним, ярлик незалежний.
  3. Один об'єкт може мати безліч ярликів, але тільки один значок.
  4. В меню "Властивості" ярлику зазначено тип файлу "ярлик" і адреса об'єкта, в меню "Властивості" значка - відомості про об'єкт.