Різниця між гіпертекстовими і звичайними документами

Різниця між гіпертекстовими і звичайними документами

Інформативність і доступність - ось два найважливіших властивості документів, які ми так цінуємо. Тому вдалий текстовий документ повинен володіти цими властивостями. Якою мірою ними володіє гіпертекст, а в якій - звичайний текст, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Ми всі знаємо, що на книжкових сторінках можна знайти виноски - додаткову інформацію з даного питання. Однак в виноску поміщається дуже мало змістовних даних. Цю проблему вирішує гіпертекстовий документ, який являє собою пов'язану систему документів, в якому є основний документ, який Ви читаєте, і додаткові, які містять інформацію з питань, порушених у тексті. Всі вони пов'язані посиланнями, які дозволяють з легкістю переміщатися між текстами. Текстовий документ є впорядкованим інформаційним масивом, що не містить додаткові тексти поза основним текстового тіла.

Неважко припустити, що гіпертекстовий формат несе велику інформативне навантаження, володіє простотою навігації в тому, що стосується додаткової інформації. Звичайний текст володіє лінійною структурою, а гіпертекст, в свою чергу - немає.Гіпертексти можна створювати в електронному вигляді, в паперовому вигляді це неможливо (якщо мова не йде про "літературному гіпертексті"). В цьому плані звичайний текст більш універсальний. Якщо Ви хочете ефективно посилатися на інші тексти, збагачуючи основний інформаційний блок, то гіпертекст - Ваш вибір.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гіпертекстову документ містить посилання, звичайний їх не містить;
  2. В гіпертекстовому документ доповніть ці відомості в більш зручному доступі, ніж в звичайному документі;
  3. Гіпертексти не лінійні, звичайний текст лине;
  4. Гіпертексти характерні для комунікації в мережі Інтернет.