Різниця між хокейними і фігурними ковзанами

Різниця між хокейними і фігурними ковзанами

У найхолоднішу пору року, коли на вулиці багато снігу і вода замерзає за лічені секунди, у людей з'являється прекрасна можливість покататися на ковзанах . Але який вибір зробити, адже ковзани існують різні - одні хокейні, інші фігурні? Хочеться, щоб ковзани не зламалися на першому ж віражі і створювали тільки зручність при катанні, а для цього потрібно провести скрупульозний порівняльний аналіз двох видів. Власне, саме цим ми і займемося.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

В принципі, їх назви вже говорять самі за себе.

Фігурні ковзани призначені для катання по льоду та виконання різних маневрів, стрибків і обертань. У них на кінці леза знаходяться невеликі зубці, які дозволяють стояти на носочках і виконувати складні фігури. З іншого боку лезо трохи виступає, також для виконання складних елементів. Високі бортики черевика припускають грамотну шнурівку, яка трохи ослаблена біля основи стопи і затягується нагорі. Це вберігає спортсмена від травм і дозволяє халяві щільно обхопити ногу людини, не створюючи при цьому неприємних відчуттів.Сам черевик виготовляється з натуральної або штучної шкіри і повинен ретельно прилягати до ноги спортсмена. Леза виготовляються найчастіше з хромованою стали.

Фігурні ковзани

Хокейні ковзани створені для командної гри, і головна вимога до них - це захист ноги. Попадання шайби, удари ключкою, зіткнення - все це повинно бути безпечно для гравця. Тому матеріал, з якого виготовляються черевики, більш міцний і ударостійкий, ніж шкіра. Це може бути нубук, термопласт, нейлон. Черевик зазвичай вибирається на пів розміру більше, щоб нога почувала себе вільно при різких прискореннях, яких в хокеї досить багато. Леза хокейних ковзанів виробляються зі сплаву стали з нікелем, або ж з хромом. Але існують леза і з нержавіючої сталі, у якій повинна бути висока ступінь гарту. При цьому вони в жодному разі не повинні бути довшими черевика.

Хокейні ковзани до змісту ↑

Порівняння

Хокейні ковзани оберігають власника від травм і хворобливих ударів. Вони відмінно захищають голеностоп і надійно фіксують ногу при високій швидкості.

Фігурні ковзани підходять тим, хто любить кататися повільно і красиво, і розраховані на виконання різних вправ. Такі ковзани відмінно пристосовані для стрибків, насичених кручений і інших елементів льодового танцю.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Хокейні ковзани надійно фіксують стопу і міцно тримають її на льоду, а фігурні ковзани надають гомілкостопу гнучкість, дозволяють вставати на носочки і виконувати різні за складністю елементи.
  2. Хокейні ковзани можуть швидко розвивати велику швидкість і дозволяють різко міняти темп і напрямок катання.У фігурних ковзанах бажано кататися на невеликій ділянці льоду, виконуючи різні па. Прискорюватися можна тільки в одному напрямку, рухаючись по прямій або по колу великого радіусу.
  3. Розмір хокейних ковзанів повинен бути трохи більше реального, щоб не утрудняти ногу під час прискорень або гальмувань. Фігурні ковзани повинні впритул прилягати до ноги.