Різниця між зайцем-біляком і зайцем-русаком

Різниця між зайцем-біляком і зайцем-русаком

Виявляється, не всі зайці однакові. Русак і біляк відрізняються один від одного настільки сильно, що аж дивно, як деякі люди примудряються їх переплутати. Однак проблема поширена. Розуміння ж відмінностей стане в нагоді не тільки любителям дикої природи, а й мисливцям, єгерям, працівникам лісу, та й просто юним натуралістам. Уміння розпізнавати характерні відмінності цих тварин, стане в нагоді також тим, хто вивчає звички цих тварин, а вони сильно розрізняються.

Зміст статті

  • Біляк і русак - хто вони?
  • Основні відмінності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Біляк і русак - хто вони?

Варто розглянути кожного представника цих видів окремо, щоб вже на ранніх етапах розуміти основні відмінності.

Заєць-біляк - досить велика тварина, може досягати довжини тіла до 60 сантиметрів, вага від 1, 6 до 4, 5 кілограм. Звичайним ареалом проживання є північ Європи. У Росії в основному поширений на півночі до зони тундри включно. Вважається жителем лісу. Вуха довгі, але не такі, як у його родича русака. Часто-білий хвіст, короткий і круглий, широкі лапи. Взимку він має чисто біле забарвлення, крім кінчиків вух, а влітку сірий або рудуватий.

Заєць-біляк

Заєць-русак - теж великий (57-68 сантиметрів, вага до 7 кілограм), часто крупніше біляка. Мешкає в Передній і Малій Азії, Європі, Північній Африці. У Росії водиться в межах європейської та північній частині. Вважається жителем степів, полів, лугів. Має крихка статура, довгі вуха, хвіст клиновидний, чорний або чорно-бурий зверху.

Заєць-русак до змісту ↑

Основні відмінності

Як вже згадувалося, перше, на що слід звернути увагу при впізнанні тварини - це розмір вух. У біляка вони коротші, а у русака довше.

Також і задні кінцівки русака трохи довший, ніж у його побратима. Довжина ступні може досягати 18, 5 сантиметрів. Це забезпечує йому більш швидкий біг, ніж у біляка. А ось у останнього зате ступні ширше, щоб утримуватися на снігу.

Далі варто придивитися до статурі. Русак по конструкції тіла більш крихкий, сухорлявий, підтягнутий. Тоді як біляк відрізняється плавними контурами тіла і схильністю до зайвої ваги.

Складність на відміну одного від іншого виникає в літній час, коли і той, і інший мають сірий окрас. Однак анатомічні особливості замаскувати не вийде, тому досвідчений спостерігач завжди зможе розпізнати хто тут справжній біляк, а хто русак.

Особливість харчування русака полягає в тому, що якщо встановлюється глибокий сніговий покрив, він може перейти на кору і чагарники. Причому є деревину клена, дуба, ліщину, рокитник. А ось вербу і осику не так шанує. Тоді як останні - улюблені ласощі біляка.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Часто за розмірами русак більше біляка.
  2. Вуха у біляка помітно менше, ніж у русака і мають чорні точки на кінчиках.
  3. Русак більш стрункий, жилавий, тоді як біляк більш обтічний.
  4. Задні кінцівки у русака довше і бігає він швидше, а біляк повільніше.
  5. У біляка лапи ширше, щоб не провалюватися на снігу, а русак цим похвалитися не може.
  6. Іва і осика - улюблені ласощі біляка, а русак їх не дуже любить.