Різниця між функціями і можливостями

Різниця між функціями і можливостями

Різні технічні засоби, машини, обладнання зазвичай характеризуються наявністю функцій і можливостей. У чому полягає специфіка даних характеристик?

Зміст статті

 • Що таке функція?
 • Що таке можливість?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке функція?

Під відповідно до розділу в контексті розгляду характеристик будь-якого технічного засобу, машини або обладнання розуміється ключова, стабільно задействуемих споживча опція. Наприклад, якщо мова йде про стільниковий телефон, то основними його функціями будуть:

 1. прийом і передача голосу в рамках сеансів зв'язку між абонентами;
 2. прийом і передача SMS;
 3. прийом і передача мобільного трафіку;
 4. забезпечення роботи спеціалізованих додатків.

Наявність в тому чи іншому апараті функцій зумовлює його конкурентні переваги на ринку. Як правило, більш функціональні рішення коштують відчутно дорожче - за умови, що реалізація тих чи інших технологічних опцій буде здійснюватися в пристроях в достатній мірі стабільно, без збоїв.

до змісту ↑

Що таке можливість?

Під можливістю в контексті розгляду характеристик технічного засобу розуміється принципово доступна людині споживча опція - але не обов'язково задействуемих їм на регулярній основі.

Наприклад, стільниковий телефон може володіти такими можливостями, як:

 1. включення гучного зв'язку;
 2. використання автовідповідача;
 3. забезпечення задіяння функцій мобільних додатків;
 4. зміна колірної гами екранного меню.

Таким чином, можливість - це потенціал реалізації тієї чи іншої функції.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність функцій від можливостей, якщо розглядати обидва поняття в контексті дослідження характеристик будь-якого технічного засобу, полягає в тому, що перші в більшій мірі відповідають тим споживчим опцій пристрою, що використовуються регулярно, за замовчуванням. У свою чергу, можливість - це лише потенційно задействуемих опція, але в той же час відображає наявність у пристрої тієї чи іншої функції.

Таким чином, поняття "функція" і "можливість" вкрай тісно пов'язані між собою. При цьому в багатьох випадках використання можливості пристрою передбачає залучення декількох його функцій одночасно.

Наприклад, той факт, що в телефоні є можливість активізувати гучний зв'язок, свідчить про те, що в апарата є такі функції, як передача звуку на динамік (при цьому він повинен бути встановлений на телефоні), а також забезпечення прийому звуку з відстані через мікрофон.

Інший приклад: здійснення переговорів по мобільній версії Skype - як можливість - вимагає наявності у телефону таких функцій, як:

 1. прийом і передача голосу;
 2. прийом і передача мобільного трафіку;
 3. забезпечення роботи мобільних додатків.

Існує термін "функціональна можливість", що позначає той факт, що поняття функції і можливості слід розглядати саме в контексті споживчих опцій того чи іншого пристрою, машини або обладнання.

Справа в тому, що обидва терміни, про які йде мова, характеризуються тим, що можуть застосовуватися в самих різних контекстах. Поняття "функція" часто використовується в математиці, фізиці. "Можливість" - в різних гуманітарних дисциплінах. Тому для того, щоб дати, умовно кажучи, читачеві технічної статті або керівництва зрозуміти, що мова йде про будь-яке побутовому влаштуванні, застосовується словосполучення "функціональна можливість".

Визначивши, в чому різниця між функціями і можливостями пристрою, машини або обладнання, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Функція Можливість
Що спільного між ними?
Можливість - потенціал реалізації функції, однієї або декількох
У чому різниця між ними?
Термін відповідає стабільно задействуемих споживчої опції пристрою, машини, обладнання Термін відповідає потенційно задействуемих споживчої опції девайса, але завжди за рахунок будь-якої функції, часто - декількох одночасно