Різниця між винищувачем і штурмовиком

Різниця між винищувачем і штурмовиком

Найбільшу популярність і застосовність військові літаки придбали в роки Другої світової війни: винищувачі, бомбардувальники, розвідники, штурмовики.

Призначення всіх цих типів літаків зрозуміло навіть з назви, неясно лише зі штурмовиком: що він штурмує, кого, чим відрізняється від винищувача? Зрозуміти це непросто, потрібно розібратися в призначенні штурмовика і винищувача.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Винищувач - бойовий літак, основне призначення якого - знищення повітряних цілей, а також супровід і захист літаків інших типів.

Штурмовик - бойовий літак (або вертоліт), призначений для безпосередньої підтримки дій наземних військ, а також для придушення і знищення цілей на землі або воді.

до змісту ↑

Порівняння

Винищувач більше призначений для оборонних дій, а штурмовик - виключно для наступальних. Варто зауважити, що з плином часу винищувачі стали більш універсальні - в наші дні вони здатні виконувати в тому числі функції бомбардувальника.

Винищувач F15

Основне завдання винищувача - завоювання панування в повітрі, охорона повітряного простору та знищення повітряних цілей.

Штурмовик же призначений для підтримки наземних операцій і штурмовки об'єктів на землі і воді.Штурмовики найчастіше атакують мета на бриючому польоті або з максимально пологим пікіруванням.

Штурмовик A-10

Штурмовики зазвичай мають більш потужне бронювання, ніж винищувачі. Це пов'язано з тим, що штурмовики діють на малих висотах і більше схильні до вогню ППО противника.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Винищувач - бойовий літак, головне завдання якого - знищення повітряних цілей і завоювання панування в повітрі, а також супровід і захист інших літаків.
  2. Штурмовик - засіб безпосередньої підтримки сухопутних військ в бою, а також літак для знищення наземних і морських об'єктів.
  3. Винищувач покликаний знищувати повітряні цілі, завойовувати повітряний простір і супроводжувати інші літальні апарати.
  4. Штурмовик призначений для підтримки сухопутних операцій з повітря, безпосередньої підтримки наземних сил в бою і штурмовки морських і наземних цілей.
  5. Штурмовик має потужну броню, так як виконує завдання на низьких висотах.
  6. Винищувач маневреннее штурмовика, але штурмовик краще захищений.
  7. Винищувач виконує частіше оборонні завдання, а штурмовик - наступальні.