Різниця між dVB-T і DVB-T2

Різниця між DVB-T і DVB-T2

DVB-T - це стандарт цифрового ТБ, який використовується в Європі. Він призначений для трансляції потоку в форматі MPEG-TS при залученні мультиплексу, модуляції типу COFDM і зі швидкістю в межах 31 Мбіт / с.

Корекція помилок в стандарті DVB-T найчастіше здійснюється при залученні таких методів, як код Ріда - Соломона. Режими модуляції, які підтримуються технологією, - QPSK, 16-QAM, а також 64-QAM. Розмірність дискретного перетворення Фур'є (або ДПФ) в DVB-T відповідає 2k або 8k. Бажаний показник відношення сигналу до шуму в DVB-T становить 16, 7 дБ.

Зміст статті

  • Що таке стандарт DVB-T2?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке стандарт DVB-T2?

Даний стандарт є результатом технологічного вдосконалення DVB-T. Основні його переваги щодо попередньої технології:

  • збільшена - приблизно на 30-50% (близько 45 Мбіт / с) - ємність каналів при аналогічній інфраструктурі і тих же частотах;
  • збільшена зона поширення сигналу;
  • високий рівень перешкодозахищеності інфраструктури, як наслідок - більш висока чіткість телевізійної картинки;
  • більш висока енергоефективність інфраструктури.

Корекція помилок в DVB-T2 здійснюється при залученні таких методів, як LDPC, BCH. Режими модуляції в стандарті підтримуються ті ж, що і в DVB-T, а також 256-QAM. Розмірність ДПФ в DVB-T2 реалізована та ж, що і в DVB-T, а також 1k, 4k, 16k і 32k.Оптимальний показник ЗСШ в DVB-T2 становить 10, 8 дБ.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність DVB-T від DVB-T2 в тому, що другий стандарт істотно більш технологічний, оскільки є результатом значного доопрацювання першого. Можна відзначити, що ті пристрої, які підтримують DVB-T, не можуть працювати з технологією DVB-T2 - настільки велика різниця між розглянутими стандартами.

Резюмувати, в чому різниця між DVB-T і DVB-T2 (на рівні основних характеристик відповідних телевізійних стандартів) нам допоможе наступна таблиця.

до змісту ↑

Таблиця

DVB-T DVB-T2
Що спільного між ними?
Стандарт DVB-T2 є результатом технологічного вдосконалення DVB-T
У чому різниця між ними?
Має пропускну здатність каналів близько 31 Мбіт / с Має пропускну здатність близько 45 Мбіт / с
Підтримує режими модуляції QPSK, 16-QAM, а також 64-QAM Підтримує також режим модуляції 256-QAM
Використовує код Ріда - Соломона в рамках алгоритмів корекції помилок Використовує стандарти LDPC, BCH в рамках алгоритмів корекції помилок
Розмірність ДПФ становить 2k або 8k Розмірність ДПФ може становити також 1k, 4k, 16k, 32k
Оптимальний ЗСШ - 16, 7 дБ Оптимальний ЗСШ - 10, 8 дБ