Різниця між кістою і кистомой

Різниця між кістою і кистомой

Жіночий організм - це складна система, яка може цілих дев'ять місяців підтримувати в собі нове життя. Але якщо раптом вона дає збій, то навіть найдосвідченіші лікарі можуть схопитися за голову. Сьогодні ми розглянемо, чим відрізняється кіста від кістоми яєчника. Обидва ці освіти досить часто зустрічаються у жінок репродуктивного віку

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кіста - це невеликий міхур, який утворюється внаслідок затримки рідини або секрету в одній з порожнин. Кіста не викликає гормональний збій в організмі і не провокує швидке зростання клітин. Кіста не є істинною пухлиною яєчника.

Кістома - це справжня пухлина яєчника, вона характеризується наявністю порожнини, наповненої рідиною. Вона може бути як первинної (тобто сформувалася з самого яєчника), так і вторинної (сформувалася в результаті метастазів). Також кістоми діляться на доброякісні, малігнізованих і пролиферирующие.

до змісту ↑

Порівняння

Кісти яєчників найчастіше утворюються з дозрівають фолікулів. У переважній випадку вони не є небезпечними для організму жінки. Не вимагають якогось спеціального лікування і самі собою зникають через кілька менструальних циклів. Кистома відрізняється від кісти тим, що має епітеліальну оболонку і продукує власний секрет, до того ж вона здатна рости і іноді досягає досить значних розмірів.Оболонка кісти, в свою чергу, складається з сполучної тканини. Тому кісти не ростуть, а просто розтягуються під напором накопичується рідини. Тому звичайні кісти бувають невеликих розмірів, крім тератоми (однокамерною кісти, наповненою салом і волоссям), яка може досить об'ємною.

Найчастіше невеликі кісти і кістоми ніяк себе не проявляють і виявляють себе виключно на плановому огляді при проходженні УЗД. Іноді у жінки може спостерігатися тупий біль внизу живота, може бути схильність до закрепів або частого сечовипускання. При кистома великих розмірів виникає асцит і асиметричний збільшення живота. Кіста небезпечна своїми ускладненнями, вона може розриватися і викликати кровотечі або перекручуватися.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кіста - доброякісна пухлина, кіста прийнято вважати потенційно злоякісною через здатність до інвазії.
  2. Кісти можуть розсовувати і здавлювати навколишні тканини, вони не метастазують в інші органи і тканини. Кістоми проростають в інші тканини і руйнують їх.
  3. Кісти ростуть повільно за рахунок збільшення обсягу рідини, вони бувають невеликого розміру. Кістоми швидко ростуть і досягають досить великих розмірів.
  4. Кісти можуть розриватися і перекручуватися, у кістом - це зустрічається вкрай рідко.