Різниця між крокодилом і алігаторів

Різниця між крокодилом і алігаторів

Потужні щелепи цих найдавніших рептилій викликають жах навіть у тих, хто ніколи в житті не стикався з їх власниками - крокодилами. Недарма ці найближчі родичі динозаврів пережили своїх менш щасливих родичів. Здавалося б, переплутати крокодилів з ким-небудь неможливо, однак, виявляється, дуже часто крокодилів ототожнюють з алігаторами. Різниця між цими представниками роду крокодилячих є і досить помітна.

Зміст статті

  • Зовнішні ознаки
  • Ареал проживання
  • Спосіб життя
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішні ознаки

Перше, що кидається в очі - це зуби крокодила. Будова щелепи у цих рептилій таке, що навіть при закритій пащі зуби завжди стирчать назовні. При зімкнутих щелепах особливо впадає в очі четвертий зуб. Морда крокодила, або, як прийнято називати, рило, має гостру V-подібну форму. Крокодили досить великі хижаки, вони можуть досягати 7 метрів в довжину (морські крокодили). Крокодили мають соляні залози, які призначені для того, щоб виводити з організму накопичилася сіль. Саме завдяки їх роботі виникло стійке вираз "крокодилячі сльози".

Алігатори дрібніше своїх побратимів, їх довжина рідко перевищує 4 метри. Рило алігаторів тупе і короткий, злегка сплющене.Щелепи мають звичайне будова. Так як алігатори соляних залоз не мають і вивести накопичену сіль не можуть, їх проживання в солоній воді неможливо.

Морда крокодила

Морда алігатора
до змісту ↑

Ареал проживання

Крокодили, в зв'язку з особливостями роботи соляних залоз, пристосовані до життя в солоній воді. Ареал проживання крокодилів великий: Африка, Азія, Австралія, Америка. На сьогоднішній день відомо тринадцять різновидів крокодилів.

Спочатку алігатори були поширені на території Австралії, саме за назвою річки Alligator River вони і отримали своє ім'я. Сьогодні популяція алігаторів нечисленна, вони не так поширені, як крокодили. Зустріти цих рептилій можна на просторах обох Америк, а також в Китаї. Видів алігаторів всього два: місіссіпскій і китайський алігатор.

до змісту ↑

Спосіб життя

Крокодили харчуються будь-якою їжею, з якою можуть впоратися, будь то риба, дрібні або великі ссавці. Крокодили полюють переважно вночі. Без їжі обходяться тривалий час, відзначені випадки, коли крокодил жив без їжі півтора року. Така висока виживаність була досягнута завдяки запасам жиру, адже понад 60% їжі, яку вживає крокодил, переходить в жировий прошарок.

Алігатори вважають за краще харчуватися рибою, але іноді до них на обід може потрапити і невеликих розмірів ссавець. Алігатори стійкі до падіння температур і виживають навіть в разі, коли стовпчик термометра опускається нижче нуля. Якщо температура приходить в норму, алігатори повертаються до звичного (нічному) способу життя.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Крокодили як правило крупніше алігаторів.
  2. У крокодилів вузька і довга морда (рило), а у алігаторів сплющена і тупа.
  3. Видів крокодилів - тринадцять, а алігаторів залишилося всього два види.
  4. Крокодили поширені в Африці, Азії, Америці та Австралії. Алігатори зустрічаються тільки на території Китаю і Америки.
  5. Крокодили пристосовані до життя в солоній воді, алігатори живуть виключно в прісній.
  6. Крокодили мають спеціальні залози, які допомагають вивести з організму надлишки солі, алігатори соляних залоз не мають.