Відмінність фальшивої купюри від справжньої

Відмінність фальшивої купюри від справжньої

Навіть якщо ви вважаєте, що підроблені купюри - виключно гангстерська тема, коли в фільмі фігурує цілий туго набитий чемодан підроблених доларів, то ви, можливо, помиляєтеся. Незважаючи на те, що держава періодично посилює заходи по боротьбі з фальшуванням, ті, хто підробляють гроші, справляються з цим. У нашій країні, наприклад, частіше за інших підробляються купюри номіналом в 1000 і 500 рублів.

Щоб відрізнити фальшиву купюру від справжньої, необхідно зрозуміти просту річ: всі відмінності між ними виходять від того, що фальшивомонетник не може дозволити собі купити таке ж дороге устаткування, яке забезпечує всі відзнаки. Тому підроблювач лише імітують всі особливості справжнього грошового знака. У банках купюри на справжність перевіряють спеціальним апаратом, проте продаються і міні-прилади для домашнього використання. Їх принцип заснований на дії ультрафіолетового випромінювання, при яких стає видно те, чого не видно при денному світлі. Якщо вам важко визначити відмінності самі, можна звернутися в банк для перевірки.

Будь-який з нас може перевірити купюру, переглянувши її "на світло". Найвідомішим ознакою підробленої купюри є відсутність водяних знаків в спеціальних полях з боків. Фальшивка не має пірнаючої металевої нитки (не повинна виходити на поверхню на лицьовій стороні банкноти), мікроперфорації у вигляді видавлених точок, які, тим не менш, не відчуваються опуклими на дотик. Також окремі елементи зображення (такі, як герб на російській купюрі) нанесені за спеціальною технологією, що дозволяє кольором "грати" в залежності від кута зору. Сама купюра має кілька волокнисту і неоднорідну структуру, що також є ознакою справжньої купюри. На купюрах є опуклість, яка призначена для людей зі слабким зором. Якщо купюра абсолютно рівна на дотик з кожного боку, це повинно насторожити.

До менш очевидним відзнак фальшивої купюри від справжньої можна віднести відсутність характерного хрускоту, який обумовлений більш низькою якістю паперу. Край купюри може бути нерівним або ніби "склеєним". Також варто уважно вивчити колірне покриття купюри. Якщо воно неякісне, то буде обсипатися або давати розлучення при легкому намоканні. Справжні купюри не "линяють" навіть якщо їх випрати в пральній машинці (випадково перевірено мною).

При цьому, якщо ви виявили у себе підроблену купюру, не потрібно позбавлятися від неї способом якнайшвидшого збуту куди-небудь, так як це теж кримінальний злочин, що карається законом. Ще раз перевірте, чи є вона фальшивої, використовуючи наші поради.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Фальшиві купюри відрізняє від справжніх більш низьку якість паперу і друку
  2. На фальшивої купюрі може не бути водяних знаків, пірнаючої металевої нитки, мікроперфорації, голографічних елементів.У разі їх присутності вони можуть бути неякісно виконані. Необхідно порівняти зі справжньою купюрою
  3. Фальшива купюра - квиток до в'язниці, а справжня - законний засіб здійснення платежів.