Різниця між звичайним самбо і бойовим

Різниця між звичайним самбо і бойовим

Самбо (в перекладі означає "самооборона без зброї") було розроблено ще в 30-х роках в СРСР. Цей вид боротьби включає в себе безліч варіацій національних єдиноборств. Самбо розділяється на два види: спортивна та бойове, між якими багато відмінностей. Різницю між двома цими видами знати потрібно, наприклад, для того, щоб вирішити, в яку секцію віддавати свого юного бійця молодим батькам.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Самбо - це спортивне єдиноборство, що має популярність у багатьох країнах світу, в тому числі, звичайно, і в Росії. На сьогоднішній день в самбо відомо кілька тисяч різних прийомів, які використовують, перш за все, не для нападу, а для захисту. Наші спортсмени виграли безліч престижних турнірів за всю історію існування цього відносно молодого виду спорту. Спортивне самбо ділиться на вагові категорії. За прийоми різного ступеня складності присуджуються окуляри. У спортивному самбо можна перемогти достроково. Для цього можна провести больовий прийом, кинути суперника на спину (при цьому залишитися в стійці) або набрати на дванадцять очок більше.

Бойове самбо передбачає нанесення ударів руками і ногами, але при цьому зберігається можливість робити різні прийоми: кидки, утримання, больові і так далі. Багато хто вважає, що бойове самбо кілька порушує філософію звичайного самбо, тому як тут великий акцент робиться саме на атаці суперника.Але з такою позицією в корені не згодні провідні експерти з бойового самбо, вважаючи це вид боротьби, перш за все, самообороною. Бойове самбо ще в 30-х роках 20 століття набуло широкого поширення для підготовки людей, які несуть службу в силових структурах. Бойове самбо поєднує в собі безліч ударів і прийомів, що робить його схожим на багато східні єдиноборства з тією лише відмінністю, що самбо - це наше національне бойове мистецтво.

до змісту ↑

Порівняння

Існує цілий ряд ознак відмінності, за якими можна відрізнити спортивне самбо від бойового:

 • В бойовому самбо дозволені удари руками і ногами, в той час як в спортивному самбо вони заборонені. Відповідно, бойове самбо є більш варіативним і складним видом боротьби, де необхідно максимально продемонструвати свої навички ведення бою.
 • Бойове самбо - більш динамічний вид боротьби. Як правило, поєдинок не триває дуже довго, а ось в спортивному самбо суперники можуть довго чекати, витримувати паузу, щоб ефективно підготуватися до кидка.
 • В бойовому самбо можливий нокдаун і навіть нокаут. Тому тут є більше можливостей для дострокової перемоги, ніж в спортивному самбо. І багато хто порівнює бойове самбо що не зі звичайною боротьбою, а скоріше з боксом або кікбоксингом, де завдаються нищівних ударів по тілу суперника.
 • Різні правила. Наприклад, в бойовому самбо додаються деякі правила по придушенню, плюс тут більше можливостей для отримання очок.
 • В спортивне самбо можна віддавати навіть найменших дітей, це відмінний спосіб для розвитку сили і витривалості. Варто враховувати, що цей вид боротьби не несе великої небезпеки отримати під час тренування або змагань сильну травму.Бойове самбо - найчастіше вибір відбулися спортсменів, які хочуть поліпшити свої бійцівські навички.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Безпосередньо в самій техніці ведення бою. У бойовому самбо дозволені удари руками і ногами, в звичайному самбо - немає.
 2. В динаміці поєдинку. Бойове самбо - більш динамічний вид боротьби.
 3. В бойовому самбо одна людина може легко нокаутувати іншого, нанести йому травми.
 4. Спортивне самбо і бойове самбо мають різні правила.