Різниця між комп'ютером і моноблоком

Різниця між комп'ютером і моноблоком

Ось це - комп'ютер, ось це - ноутбук, далі планшет, поруч моноблок - приблизно так ми розглядаємо вітрини з електронікою. Кожен пристрій має своє маркетингове спрощене іменування, не зовсім вірне з точки зору термінології. Комп'ютер - він різний. І моноблок - теж комп'ютер. І ноутбук, і навіть майже доісторичні ЕОМ. Зазвичай під "комп'ютером" ми маємо на увазі системні блоки ПК, а порівнюючи комп'ютер і моноблок - шукаємо переваги і недоліки того і іншого.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Комп'ютер в просторіччі, або ПК - стаціонарний комп'ютер, який передбачає одне робоче місце і представлений системним блоком і периферійними пристроями.

Моноблок - настільний стаціонарний персональний комп'ютер, який об'єднує в одному корпусі системний блок (апаратну платформу) і монітор.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між комп'ютером і моноблоком для більшості користувачів - виключно в габаритах. Комп'ютер в традиційному сприйнятті - річ об'ємна, що займає поличку під столом, частина стола, розкидає купу дротів між розетками. Моноблок ж залишає вільним місце на підлозі, і замість монітора на столі стоїть монітор трохи ширший: вся апаратку прямо в його корпус і замурована.Відповідно, шнур живлення один, кабель dvi-dvi зовсім не потрібен, і якщо периферія не потрібно, то до моноблоку тягнуться ниточки від клавіатури і мишки - і тільки. Іноді моноблоки забезпечуються і сенсорними екранами. Якщо ж треба навісити щось додаткове - всі стандартні інтерфейси до ваших послуг.

Моноблок Sony

З мініатюризацією комплектуючих і появою процесорів з вбудованим графічним ядром моноблоки встали в один ряд з офісними і домашніми системами початкового рівня. Продуктивність у них приблизно однакова, комплектуючі фактично ідентичні, тільки формат іншої. Для більш серйозних завдань моноблоки не підходять: ігри і вимогливі програми для роботи з графікою інтегровані відеокарти не тягнуть. Дискретні просто нікуди вставити.

Апгрейд комп'ютера можливий і цілком доступний практично всім, і заміна комплектуючих заради продуктивності не викликає питань. Моноблоки - константи, і розколупати їх нутрощі заради приросту потужності або розгону представляється ідеєю не дуже здоровою. У тісному корпусі все досить сильно гріється, тому і розраховувати на розгін не доводиться.

Вартість моноблока може бути вище вартості системного блоку з ідентичними характеристиками і монітора, незважаючи на поступове і постійне зниження цін в цій області.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Моноблок компактніше.
  2. Моноблок не вимагає підключення монітора.
  3. Комп'ютер в залежності від конфігурації володіє вищою продуктивністю.
  4. Системний блок комп'ютера дозволяє легко змінювати конфігурацію.
  5. Моноблок дорожче системника і монітора за однакової кількості характеристик.