Різниця між компресорними і ультразвуковими інгаляторами

Різниця між компресорними і ультразвуковими інгаляторами

Настання холодів багатьох з нас змушує задуматися про те, як зміцнити імунітет, або, в разі хвороби, швидше піти на поправку. Безсумнівно, допомагають традиційні лікарські засоби, народна медицина, масаж. Але є і спосіб, апробований ще нашими мамами - інгалятор. Якщо раніше він був чайничок з завареними травами, якими потрібно було дихати під рушником, то сьогодні це цілком сучасні апарати, які мають й іншу назву - небулайзери. Для людей, схильних до респіраторних захворювань або мають хронічні хвороби дихальних шляхів (астма, бронхіт), а також алергіків, цей апарат просто необхідний. Причому в спеціалізованих магазинах можуть запропонувати кілька їх видів. Найпоширеніші - ультразвукові і компресорні. У них є принципові відмінності не тільки у використанні, але і в конструкції. Саме про ці відмінності зараз і піде мова.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
  • Принцип роботи
  • Застосування
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Інгалятори будь-якого типу призначені для перетворення лікарського препарату в аерозоль або пар для поліпшення надходження цих коштів в дихальні шляхи.

Різниця тільки в тому, яким чином вони працюють. Компресорні інгалятори, або небулайзери, отримали свою назву тому, що в їх роботі використовується тиск. А ультразвукові - це інгалятори, лікарський засіб в яких перетворюється в аерозоль під впливом ультразвуку.

до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Принцип роботи

Тепер розглянемо більш детально принцип роботи інгаляторів цих двох типів. У компресорних повітря нагнітається в ємність, в якій вже знаходяться лікарські речовини. Під тиском аерозольна хмара з частинками ліки надходить в розподільник, а далі вдихається людиною через насадку. При цьому розмір часток ліки можна регулювати залежно від захворювання, яким страждає пацієнт. Істотним плюсом компресорного інгалятора є те, що він не руйнує хімічну формулу лікарського препарату, що, природно, позитивно впливає на ефективність впливу. Компресорний інгалятор за вагою важче і менш портативний, ніж ультразвукової.

Компресорний інгалятор

Принцип роботи ультразвукового інгалятора дещо інший. Лікарська речовина там "збивається" за допомогою ультразвуку. Цей процес призводить до того, що виходять мікроскопічні аерозольні частинки розміром 0. 5-10 мікрон або, іншими словами, аерозольна хмара. Ультразвуковий інгалятор працює безшумно, що дозволяє його використовувати в присутності маленьких дітей, які не лякаючи їх різкими і незнайомими звуками. До того ж, він має великий нахил, що зручно для лікування людей з обмеженими можливостями або захворюваннями опорно-рухового апарату.

Ультразвуковий інгалятор до змісту ↑

Застосування

Звичайно, в кожному конкретному випадку при покупці інгалятора потрібно консультуватися з лікарем. Але, як правило, компресорні інгалятори застосовні частіше у випадках хронічних захворювань, так як вони не руйнують хімічний склад ліків. Ультразвукові необхідні при гострих респіраторних захворюваннях, а також зручні в застосуванні для дітей і літніх людей. Крім того, для компресорних інгаляторів підходять практично всі лікарські засоби. Єдине обмеження накладається на використання масел в компресорних інгалятора, так як вони можуть потрапляти глибоко в легені, що може погано позначитися на здоров'ї. Для використання в ультразвукових є також деякі обмеження, наприклад, не можна використовувати антибіотики.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Принцип роботи компресорного інгалятора грунтується на застосуванні в ньому тиску, а ультразвуковий працює, відповідно, на ультразвуку.
 2. Ультразвуковий інгалятор більш портативний і зручний у застосуванні, ніж компресорний.
 3. Ультразвуковий працює безшумно, а компресорний небулайзер видає звук.
 4. Ультразвуковий має більший нахил, а компресорний більш підходить для роботи в стаціонарних умовах.
 5. Компресорний не руйнує хімічний склад ліків.
 6. Ультразвукові інгалятори застосовуються для лікування простудних захворювань, а компресорні - хронічних.
 7. В компресорних інгалятора не рекомендується використання масел.