Різниця між can і could

Різниця між can і could

Модальні дієслова - одна з найбільш складних тем в англійській мові, і розрізнення навіть двох з них - can і could - може представляти труднощі не тільки для новачків, але і для тих, хто володіє цією мовою на гідному рівні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Can - модальне дієслово, службовець поряд з іншими модальними дієсловами і прислівниками для вираження необхідності, можливості, здібності, прохання, заборони і т. Д.

Could - форма минулого часу дієслова can, що має свої особливості вживання.

до змісту ↑

Порівняння

Найпростіше зрозуміти, де яку форму вживати, якщо can використовується для вказівки здатності: в цьому випадку can - форма теперішнього часу, could - минулого.

I can repair it. Я можу полагодити це.

It was dark, but I could see the path. Було темно, але я міг бачити доріжку.

Could + Perfect Infinitive - вираз жалю: людина могла б зробити, але не зробив.

He could have done it. Він міг би це зробити.

Якщо здатність була присутня лише якийсь час, ситуація змінюється: для стверджувальних речень ми продовжуємо в теперішньому часі використовувати can, але в минулому потрібно вже be able to. Зверніть увагу: якщо в реченні в теперішньому часі немає конкретної вказівки на період, але потрібно вказати, що ця здатність тимчасова - також використовуйте be able to. У негативних пропозиціях той же відмінність, що і для здатності взагалі: can і could в сьогоденні і минулому часі відповідно.

When he was young, he was able to work hard. В молодості він був здатний пекельно працювати.

Якщо can має значення можливості, could можна не використовувати: і в негативних, і в стверджувальних реченнях в теперішньому і майбутньому часі використовується форма can, в минулому - be able to.

At that minute she was able to run away. В ту хвилину вона могла втекти.

Те ж правило - але з заміною be able to на be allowed to - діє в разі значення дозволу або дозволу.

She was allowed to come in. Їй було дозволено увійти.

Для того, щоб зрозуміти, який з модальних дієслів - can або could - писати, висловлюючи прохання або оцінюючи ймовірність, потрібно уточнити використовуваний стиль. У звичайній мові досить can, тоді як офіційний стиль вимагає could. Загальне значення пропозиції в такому випадку практично однакове.

Нарешті, і can, і could, використовуються з дієсловами почуттів і сприйняття (taste, feel, see і т. Д.) Для посилення їх значення. У перекладі відтінок посилення втрачається: Can you feel / see that? - ти відчуваєш / бачиш це? Акцентувати це можна активним наголосом на дієслово: ти відчуваєш / бачиш це?

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Для позначення здатності взагалі і заперечення наявності здатності протягом якогось періоду в теперішньому часі використовуйте can, в минулому - could.
  2. Для позначення наявності здатності протягом якогось періоду в теперішньому часі використовуйте can, could в минулому часі не вживається.
  3. Для позначення дозволу або дозволу використовуйте can, could в минулому часі не вживається.
  4. В офіційному стилі більш доречно використання could.
  5. Разом з Perfect Infinitive could використовується для висловлення жалю.
  6. І can, і could використовуються для посилення значення з дієсловами почуттів і сприйняття.