Різниця між бурбоном і віскі

Різниця між бурбоном і віскі

Якщо скотч - це шотландський віскі, то бурбон - це продукт американських традицій у виробництві віскі. Бурбон і класичний європейський віскі мають дуже багато спільного, тому любителі хороших спиртних напоїв частенько плутають їх. І все ж, ознаки відмінності існують, знати їх необхідно, адже кожен з напоїв має свій смак і традиції.

Зміст статті

 • Визначення
 • Ознаки відмінності
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Рецепт приготування бурбона був відомий ще в кінці 18 століття. Основа виробництва цього спиртного напою - кукурудза, а витримка здійснюється в спеціальних бочках, які обпікаються всередині за особливою американської технології. Обпалювати бочку у внутрішній частині придумав Елайя Крег, який зауважив, що така технологія сприяє набуттю напоєм вишуканого і неперевершеного смаку і аромату. Бурбон, як було зазначено вище, - американський напій, і більшість віскі в країні якраз називають подібним чином.

Американський віскі, або віскі Бурбон

Віскі - більш широке поняття, ніж бурбон. Напій може бути виготовлений не тільки з кукурудзи, а й з ячменю, пшениці або жита, при цьому у виробництві необхідні наступні процеси: солодження, перегонка і подальша витримка в спеціальних бочках з дуба.Віскі мають різну міцність, все залежить від технології виробництва і регіону, де виготовлений напій. Віскі традиційно випускають в Ірландії, Шотландії (в країні він називається скотчем), США, Канаді. Варто відзначити, що вміст цукру в цьому напої дуже незначне, і в більшості випадків його і зовсім не використовують.

до змісту ↑

Ознаки відмінності

Бурбон - американський віскі, що відрізняється від класичного варіанту напою різними факторами:

 • Бурбон виготовляється з кукурудзи, згідно з американськими традиціями, в той час як віскі виготовляється з різних злаків.
 • Бочки, в яких витримується бурбон, обпікаються зсередини. Віскі ж тримають в спеціальних дубових бочках протягом тривалого часу.
 • Процес виробництва бурбона спрощений, якщо порівнювати його з процесом виготовлення класичного віскі. Кінцевий продукт же відрізняється м'якістю смаку і насиченим ароматом (саме такі переваги дає кукурудза).
 • Бурбон повинен витримуватися не менше двох років, віскі - не менше трьох (по шотландським законам). Якщо брати канадський віскі, то витримка становить не менше шести років. Середня тривалість витримки напою в Ірландії - п'ять років.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Бурбон проводиться в Америці і має свої усталені традиції, в той час як виробництво класичного віскі здійснюється в багатьох регіонах.
 2. Технологія виробництва і сировинні компоненти двох напоїв відрізняються один від одного.
 3. Також напої розрізняються за технологією і терміну витримки. Наприклад, бочки, в яких витримується бурбон, обпікаються зсередини.
 4. Кукурудза дає бурбону м'якший смак і аромат в порівнянні з віскі, який проводиться з різних злаків.