Різниця між ягодою і овочами

Різниця між ягодою і овочами

Ягоди і овочі є компонентами харчування людини. Розглянемо, що саме відноситься до тієї й іншої категорії, як розуміють ці назви обивателі і наука, а також чим відрізняється ягода від овочів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Ягода - це невеликий або великий плід, у якого є м'якоть і безліч насіння.

Ягоди агрусу


Овоч - будь-яка частина рослини певного виду, що йде в їжу.

Овочі до змісту ↑

Порівняння

Перш за все слід зазначити, що в ботаніці з двох понять є тільки "ягода". Причому наукове тлумачення цього слова не збігається з побутовим. Точні знання відносять до справжніх ягодам плоди, що сформувалися з верхньої зав'язі і містять багато насіння. Це не тільки виноград, смородина або брусниця, але і помідор, банан, кавун. Як правило, у таких утворень соковита м'якоть. Але є тут і винятки. Наприклад, у червоного перцю - теж ягоди - насіння оточені вільним простором.

Оперують фахівці і терміном "помилкова ягода". Так називають освіту, яке, розвиваючись з зав'язі, захоплює ще й прилеглі тканини інших частин рослини. Наприклад, яскрава оболонка "ягоди" шипшини - це не що інше, як розрослося квітколоже. Полуницю вчені тожене вважають справжньою ягодою. Адже справжніми плодами такого ботанічного представника є розкидані по соковитому червоному виросту "цяточки".Ще один приклад «не ягоди" - малина. У неї немає насіння. Плід в цьому випадку складається з безлічі зрощених Костянок.

Перед тим як перейти до головного питання про відміну ягоди від овочів, з'ясуємо, а що ж називають ягодою в побуті? До цієї категорії в такому розумінні відносять все, що виглядає як порівняно невеликий, часто круглий, плід і має солодку або кислу м'якоть. Під подібне опис потрапляють і справжні, і хибні ягоди, і ті екземпляри, що в ботаніці визначаються як кістянки, наприклад вишня. А ось великі плоди (ківі, баклажан, кавун) в народному створенні ніяк не асоціюються з ягодами, хоча з наукової класифікації вони такими є.

Що стосується овочів, то це поняття виключно кулінарне. До названої категорії відносять те, що в ботанічному сенсі являє собою корінь (редис, хрін, морква), цибулину (часник), листя (салат) та інші частини рослин, як правило, трав'янистих. Овочами одночасно є і деякі ягоди, наприклад помідор.

Овочі - це завжди джерела живлення. Їх вирощують за спеціальними технологіями як дуже важливі культури. Ягоди ж існують і в дикій природі. Не всі з них їстівні, а деякі і смертельно небезпечні для людини. Рости ягоди можуть досить високо, в той час як овочі знаходяться в землі або близько до її поверхні.

Побачити, в чому різниця між ягодою і овочами, можна, і простеживши їх використання в кулінарії. Так, з ягід, крім вживання цих дарів природи в свіжозібраному вигляді, готують десерти. Причому додатковим інгредієнтом тут є цукор. Овочі ж необхідні для приготування гарнірів, закусок, різноманітних ситних страв. При цьому для поліпшення смаку виробів, як правило, додається сіль.Овочі їдять і сирими, але частіше їх варять, смажать або піддають інший термічній обробці.

до змісту ↑

Таблиця

Ягоди Овочі
Наукове і буденне поняття Кулінарний термін
Бувають дикорослими Вирощує людина
Іноді знаходяться досить високо викопують із землі або збирають невисоко від її поверхні
Не завжди їстівні Обов'язково є продуктами харчування
чи поєднуються з цукром Їх найчастіше приправляють сіллю
Стають основою десертів Головні інгредієнти в гарнірах, закусках, супах