Найбільші печери в світі + Відео

Печери служили притулком для людини на зорі цивілізації. А сьогодні ці підземні пустоти залучають відважних спелеологів, які прагнуть проникнути якомога глибше до серця Землі.

У сьогоднішній десятці зібрані найбільші в світі печери . Дві з них розташовані на території Абхазії, що дозволяє щорічно відвідувати ці природні пам'ятки сотням російських туристів.

Зміст:

  • 10. Печера Оптимістична
  • 9. Окс-Бель-Ха
  • 8. Печерна система Джевел
  • 7. Лампрехтсофен
  • 6. Мамонтова печера
  • 5. Снігова
  • 4. Шкоцянські печери
  • 3. Грот Саравак
  • 2. Печера Крубера
  • 1. Печера Шондонг

10. Печера Оптимістична

"Оптимістична" - найбільша гіпсова печера в світі. Розташована вона на території України в Тернопільській області. Печера розвідана до кінця, але протяжність відомих спелеологів коридорів становить 230 км.

9. Окс-Бель-Ха

Назва цієї системи підводних печер в перекладі з одного з індіанських діалектів означає "три шляхи води". Система розташована в Мексиці на півострові Юкатан, загальна протяжність коридорів - 256 км.

8. Печерна система Джевел

Розташована в Південній Дакоті система печер має загальну довжину понад 257 км. В галереях печери гуляють сильні протяги, пориви яких досягають 15 м / с. Максимальна глибина печери - 192 метри.

7. Лампрехтсофен

Ця печерна система розташована в австрійській землі Зальцбург.Її протяжність - 38 км, а максимальна глибина - 1 632 метра. Примітно, що практичні австрійці побудували в печері міні-електростанцію, яка виробляє енергію від перебігу підземної річки.

6. Мамонтова печера

Розташована в штаті Кентуккі (США) карстова печера вважається найдовшою в світі. Довжина дослідженої частини переходів перевищує 587 км. Печера була відкрита в 1797 році. Її максимальна глибина - 115 метрів.

5. Снігова

Одна з найглибших у світі печер знаходиться в Абхазії. Її глибина - 1 753 метра, а довжина всіх коридорів, часом досить низьких, - більше 24 км. "Снігова" представляє собою систему з трьох печер, які з'єднані між собою без сифонів - підводних тунелів, заповнених водою.

4. Шкоцянські печери

Печерна система, розташована в горах Словенії, має протяжність 6 км. Висота склепінь досягає 50 метрів. В системі печер більше 30 підземних водоспадів, тут же знаходиться 15-метровий сталагміт, прозваний Гігантом.

3. Грот Саравак

Розташований на острові Борнео грот має 400 метрів в ширину, 700 метрів в довжину і до 70 метрів у висоту. Грот є частиною величезної печери Гуа-Насіб-Багус. На екскурсію в Саравак пускають тільки підготовлених туристів, триває відвідування грота цілий день.

2. Печера Крубера

Її ще називають Воронячої печерою, а розташована вона в Гагрського хребті на території Абхазії. Печера має два відгалуження і є найглибшою в світі. Глибина першої гілки - 2 196 метрів, другий посилання - 1 300 метрів.

1. Печера Шондонг

Найбільша в світі печера знаходиться у В'єтнамі в 500 км від Ханоя. Висота склепінь печери - до 240 метрів, ширина - 100 метрів, а довжина проходів і коридорів вивчена поки всього на 6.5 км. Спелеологи виявили грот в 2005 році, хоча місцеві жителі знали про Шондонг з 1991 року.