Samsung Galaxy S5: Самий енергоефективний смартфон 2014 року

Не вдаючись в основні технічні характеристики Samsung Galaxy S5 , приділимо увагу деталям: адже дозвіл екрана, тип процесора з його тактовою частотою, обсягом оперативної пам'яті і іншими параметрами для топових флагманів першого півріччя 2014 го мало чим відрізняються. А ось при детальному огляді стає видно різницю, що сприяє більш усвідомленому вибору смартфона.

Отже, SGS5, слідом за iPhone 5s отримав сканер відбитків пальців, однак тут його виконання трохи суперечливе: в iPhone 5s сканер можна використовувати для розблокування екрану, і в SGS5 теж, однак в першому випадку достатньо помістити палець на кнопку Home, а в другому - провести по сенсорному екрану, зачепивши центральну клавішу. Однією рукою виконати це досить складно. Може хто і ухитряється користуватися сканером, утримуючи смартфон однією рукою, але при стандартному розмірі долоні і довжині пальців однієї лівої така розблокування телефону незручна. Але це претензія на покупця. В іншому, сканер працює коректно і без усіляких нарікань (система здатна запам'ятати до трьох відбитків).

Ємність акумулятора SGS5, в порівнянні з попереднім флагманом компанії, збільшилася на 200 мАг і тепер становить 2800 мАг. Ціни телефонів Самсунг багато в чому залежать від технічних наработак, тому як в дизайні і юзер-фічах корейці залишаються консервативних.

Перекладаючи на мову цифр, поточні показники S5 - це 390 ч роботи в автономному режимі, 21 ч в режимі розмови, 10 год при перегляді відео у високій роздільній здатності і трохи більше 45 год прослуховування аудіокниг або музики.Якщо абстрагуватися і повірити Samsung на слово, виходить приголомшлива картина, проте, все ми повинні розуміти: що б там не говорив виробник, а Android-смартфон стільки не протягне!

SGS5 при безпосередніх тестах пропрацював не 10 заявлених, а цілих 12 годин у режимі перегляду відео! Врахуйте, що це 12 годин тільки перегляду відео, і нічого більше. А коли в останній раз ви використовували будь-яку функцію свого смартфона в режимі нон-стоп? А тому якщо паралельно задіяти Wi-Fi, месенджер і ще пару стандартних додатків, часто працюють за замовчуванням, заявлених 10 год і близько не буде. Це деталі.

За фактом, Samsung Galaxy S5 поки працює довше будь-якого конкурента, що входить в рейтинг смартфонів 2014 року. Ні HTC One M8, ні LG G3 до нього не дотягують. І не стільки через за 2800 мАг, якими має в своєму розпорядженні акумулятор, а через два додаткових режимів економії енергії (до речі, в нинішньому варіанті призначеного для користувача інтерфейсу до них передбачений швидкий доступ, так що при необхідності не доведеться довго копатися в настройках). Перший з доопрацьованих режимів економії заряду батареї передбачає введення тимчасових обмежень на використання більшості додатків і переклад смартфона в чорно-білий режим. Останнє, до речі, для смартфонів Samsung взагалі ідеальний варіант: т. К. Дисплеї телефонів виготовлені за технологією AMOLED, чорний і сірий колір при відображенні майже або повністю не споживають енергії. Велика кількість сірого при активації даного режиму очей не радує, але ж в критичній ситуації можна і потерпіти! Вердикт: при 10% заряду в такому режимі смартфон спокійно проживе без розетки ще 4 години.

Але це що: при активації режиму екстремальної економії заряду, що обмежує використання додатків тільки списком базових додатків і програм, вибраних користувачем, що відключає передачу мобільних даних при відключенні підсвічування головного екрану, а також відключає всі можливості бездротового зв'язку, крім GSM, при тих ж 10% заряду телефон пропрацює ще цілу добу!

Крім того, SGS5 володіє масою практичних системних особливостей, "батьківським" режимом, а також тонною фірмових додатків, які реально зручно використовувати кожен день (S Health, наприклад).