Рейтинг найбільш екологічно чистих куточків планети

З кожним роком на Землі все менше стає чистих заповідних місць. І все ж вчені регулярно публікують відомості про тих регіонах, де навколишнє середовище найменше підпала під вплив людини.

Сьогодні ми представляємо рейтинг найбільш екологічно чистих куточків планети . Ні в якому разі не кожне з місць, які потрапили в нашу десятку, відрізняється райським кліматом і комфортною для людини обстановкою. Але саме тут природа Землі збереглася практично в первозданному вигляді.

Зміст:

  • 10. Алтай
  • 9. Чилійський національний заповідник
  • 8. Озеро Байкал
  • 7. Півострів Оса, Коста-Ріка часто називають "легкими планети".
  • 6. Намібія - одна з найбільш малонаселених в світі країн.
  • 5. Галапагоські острови
  • 4. Пустеля Атакама в Чилі
  • 3. Фьордленд
  • 2. Папуа-Нова Гвінея,
  • 1. Антарктида

10. Алтай

- одне з найчистіших місць Росії . Цілюще гірське повітря Алтаю поєднується з кришталевою чистотою озер і багатою рослинністю місцевих лісів. Підтримці сприятливих природних умов регіону приділяє велику увагу міжнародна організація ЮНЕСКО. На весь світ відомі цілющі рослини Алтаю, які збирають вручну.

9. Чилійський національний заповідник

- це тисячі квадратних кілометрів незайманих лісів і царство ідеально чистого повітря. На жаль, ці "легкі Південної Америки" регулярно страждають від пожеж, які знищують гектари тисячолітніх заростей.

8. Озеро Байкал

- залишається одним з найчистіших куточків Росії та світу, незважаючи на постійне втручання людини в екологію регіону. Навесні прозорість вод Байкалу дозволяє побачити дно на глибині 40 метрів. Найглибше озеро світу зберігає в товщі своїх найчистіших вод унікальну екосистему, яка представляє науковий інтерес для сотень дослідників.

7. Півострів Оса, Коста-Ріка часто називають "легкими планети".

Незаймані ліси знаходяться під пильною охороною місцевої влади. Любителів первозданної краси сюди приваблює і прекрасний пляж Плайя Матапан, який входить до складу Національного заповідника дикої природи.

6. Намібія - одна з найбільш малонаселених в світі країн.

Частина території держави займає пустеля Наміб. У Намібії можна поглянути на незаймані людиною вулканічні кратери, водоспади і гігантські піщані дюни. У конституції Намібії згадується обов'язок по збереженню здорової екосистеми регіону.

5. Галапагоські острови

- практично не заселені людьми, але є місцем проживання ігуан, черепах, морських левів, пінгвінів, китів і сотень різновидів риб. Цей райський куточок є біологічним заповідником. Населення архіпелагу становить всього 23 000 чоловік.

4. Пустеля Атакама в Чилі

- не знає дощів, а більшу частину території займають сольові басейни, лава і пісок. І нехай грунт тут млява, а повітря вражає сухістю, але відсутність радіації, світлового забруднення та шуму дозволяють Атакаме з гордістю носити звання екологічно безпечного регіону .

3. Фьордленд

- область на південно-західному узбережжі Нової Зеландії, практично недосліджена людиною.Дика природа в оточенні скель і найчистіших гірських озер майже не зворушена цивілізацією. З упевненістю можна сказати, що тут найчистіше повітря на планеті, адже повітряні течії потрапляють під Фьордленд з боку Антарктиди, а найближчим промислове виробництво розташоване в тисячах кілометрів.

2. Папуа-Нова Гвінея,

- можливо, саме вивчене місце на Землі . Вчені до цих пір розраховують зустріти тут невідкриті ще види рослин і тварин. Природні ресурси регіону виявилися незайманими через важкопрохідної місцевості, високу вартість розвитку інфраструктури і правових колізій. Завдяки цим проблемам, населення Папуа-Нової Гвінеї може насолоджуватися життям всередині первозданної екосистеми.

1. Антарктида

- найчистіший континент Землі . Від втручання людини її рятує крижана кірка, що покриває 96% території. В середньому взимку на континенті буває близько 1000 чоловік, влітку - не більше 5000. На сході Антарктиди в районі Рідж-А американські астрономи виявили саме тихе місце на Землі . Тут найслабша швидкість вітру і найнижчий рівень шуму на планеті.