Різниця між спілкуванням і комунікацією

Різниця між спілкуванням і комунікацією Спілкування як поняття по-різному сприймається психологами, філософами, митцями і просто людьми, які не особливо замислюються над змістом цього поняття, коли говорять один з одним по телефону або обговорюють з близькими сімейні проблеми. В визначення сенсу термінологічно суворого слова комунікація розбіжність думок не так виражено.

Читати Далі →

Різниця між конфліктом і конфліктною ситуацією

Різниця між конфліктом і конфліктною ситуацією Без понять "конфлікт" і "конфліктна ситуація" не обходиться жодна з наук, які вивчають людські взаємини. Розглянемо, що означають згадані терміни, як вони співвідносяться між собою, а також з'ясуємо, чим відрізняється конфлікт від конфліктної ситуації. Зміст статті Загальні відомості Порівняння Загальні відомості Конфлікт виступає одним з варіантів взаємодії людей.

Читати Далі →

Різниця між конфліктом і суперечкою

Різниця між конфліктом і суперечкою Конфлікт і суперечка відносяться до видів людської взаємодії, в основі яких лежить протиріччя. Розглянемо, які характерні риси є у кожного явища і чим відрізняється конфлікт від суперечки. Зміст статті Визначення Порівняння Визначення Конфлікт - це гостре протиборство, сенс якого полягає у вирішенні протиріч, що виникають в соціальній системі відносин.

Читати Далі →

Різниця між цікавістю і допитливістю

Різниця між цікавістю і допитливістю Кожна дитина активно прагне до накопичення інформації про навколишній світ. Для досягнення даної мети використовуються найрізноманітніші, часом досить химерні методи. Але чому одного такого карапуза називають просто цікавим, а другого гордо іменують допитливим? Чи існує різниця між двома близькими на вигляд поняттями?

Читати Далі →

Різниця між побаченням і зустріччю

Різниця між побаченням і зустріччю Домовившись побачитися з людиною в тому чи іншому місці, ми виходимо з дому з певним настроєм. Багато в чому він залежить від характеру зустрічі, який може бути як дружнім або діловим, так і романтичним. Для позначення останнього варіанту прийнято використовувати термін "побачення".

Читати Далі →

Різниця між бажанням і наміром

Різниця між бажанням і наміром Кожна людина має прагнення до чого-небудь, будь то поліпшення добробуту або пошук другої половинки. Часом вони перетворюються в наміри і знаходять втілення через певний проміжок часу. А іноді залишаються на рівні бажань, реалізація яких неможлива через будь-яких причин.

Читати Далі →

Різниця між мрією і бажанням

Різниця між мрією і бажанням "Наші мрії", "наші бажання" ... Багато тісно пов'язують ці поняття між собою. І дійсно, мріючи (тобто уявляючи, розмірковуючи), ми відчуваємо емоції, а значить, звертаємося до сфери бажань. Бажаючи, ми починаємо усвідомлювати свої потреби, тобто підключаємо думки і пробуємо уявляти здійснення задуманого.

Читати Далі →

Різниця між мрією і фантазією

Різниця між мрією і фантазією Кожна людина час від часу занурюється в світ солодких мрій, де всі бажання обертаються реальністю. Подібні подорожі стають можливими завдяки нашим фантазіям, які часто бувають найнесподіванішими. Інша справа мрії, мають під собою цілком реальне підгрунтя. Однак, незважаючи на відчутну різницю даних понять, їх часто порівнюють між собою.

Читати Далі →

Різниця між мрією і метою

Різниця між мрією і метою Всі ми чогось бажаємо, до чогось прагнемо. Але наші сподівання не завжди втілюються в реальність. У чому ж справа, чому ми не можемо реалізувати свої мрії? Бути може, ми неправильно ставимо мети або просто не вміємо їх ставити? І взагалі - чи є відмінності у мрії та цілі, адже деякі вважають ці поняття тотожними?

Читати Далі →

Різниця між фантазією і уявою

Різниця між фантазією і уявою Здатність малювати в своїй свідомості найхимерніші і реалістичні картинки властива далеко не кожній людині. Так само як і вміння писати неймовірно захоплюючі розповіді, створювати шедеври з несподіваних матеріалів або на подив незвично оформляти традиційні страви. Робити це можуть лише творчі люди, що володіють добре розвиненою фантазією і уявою.

Читати Далі →

Різниця між почуттями та емоціями

Різниця між почуттями та емоціями Голод, любов, гнів, безсилля, впевненість в собі, почуття гумору ... Кожна людина відчуває ці почуття. Або емоції? Тонка грань між цими двома поняттями ледь помітна, але все-таки є. Частково плутанина виникла через те, що спочатку багато психологів розглядали емоції як широке поняття, яке включає в себе і самі емоції, і почуття, а також афекти, стрес і настрій.

Читати Далі →

Різниця між жіночою та чоловічою зрадами

Різниця між жіночою та чоловічою зрадами Роман на стороні вважається цілком нормальним явищем для багатьох чоловіків. Представники сильної половини людства нерідко змінюють своїх партнерок в надії, що це залишиться таємницею. А сучасні дами, дізнавшись про пригоди улюблених, схильні списувати все на хвилинну слабкість і дарувати їм прощення.

Читати Далі →

Різниця між одним і приятелем

Різниця між одним і приятелем Усім нам добре відомо, що справжнім другом вважається людина, готова ділити з тобою радості і печалі, здатний прийти на допомогу у важкий момент. Але як же визначити, кого можна назвати другом, а хто є просто приятелем? Спробуємо відшукати відповідь на це актуальне питання.

Читати Далі →

Різниця між другом і товаришем

Різниця між другом і товаришем Кожна людина прагне оточити себе близькими по духу людьми, з якими цікаво спілкуватися і проводити дозвілля. Їх ми з упевненістю називаємо друзями. Інші ж члени оточення удостоюються скромного звання "товариш". Так що ж мається на увазі під цими визначеннями і чи існує між ними принципова різниця?

Читати Далі →

Різниця між метою і причиною

Різниця між метою і причиною "Мета" і "причина" - це дві різні по суті категорії. У кожному разі закладений свій сенс і зміст. Розберемо детальніше ці поняття, а також з'ясуємо, чим відрізняється мета від причини. Зміст статті Визначення Порівняння Визначення Мета - це передбачуваний людиною результат діяльності.

Читати Далі →

Різниця між графологом і графоманів

Різниця між графологом і графоманів Слова "графолог" і "графоман" мають паронимических ознаками, чим і пояснюється їх неправильне вживання. Значення кореня "графо" (з лат. "Пишу") нівельовано значеннями коренів "лог" (лат. "Вчення") і "ман" (лат. "Безумство, пристрасть"). З'ясовувати, чим відрізняється графолог від графомана, те саме що пошук різниці між автомобілем і авторучкою.

Читати Далі →

Різниця між мозком людини і комп'ютером

Різниця між мозком людини і комп'ютером З появою і постійним удосконаленням електронно-обчислювальних машин, в просторіччі іменованих комп'ютерами, інтелектуальні здібності людини як вінця творіння постійно ставляться під сумнів. Висловлюються навіть припущення, що з часом комп'ютер зможе перевершити людини, особливо якщо буде завершена робота зі створення штучного інтелекту.

Читати Далі →

Різниця між психікою людини і психікою тваринного

Різниця між психікою людини і психікою тваринного В психіці людини і тварини можна помітити деякі подібні риси. Наприклад, загальною є здатність відчувати різні емоції. Проте людині властиво те, що залишається недосяжним навіть для вищих, найбільш розвинених тварин. У чому полягає перевага людей, і чим відрізняється психіка людини від психіки тварини?

Читати Далі →

Різниця між людською суб'єктність і суб'єктивністю

Різниця між людською суб'єктність і суб'єктивністю У сучасній російській філософії вживаються такі терміни, як "суб'єктність" і "суб'єктивність". Що вони означають? Зміст статті Що таке людська суб'єктність? Що таке людська суб'єктивність? Порівняння Таблиця Що таке людська суб'єктність? Перш за все, варто сказати про те, що, власне, в філософії немає однозначного підходу до розуміння сутності суб'єктності.

Читати Далі →

Різниця між ілюзією і галюцинацією

Різниця між ілюзією і галюцинацією За певних умов у людини можуть спостерігатися розлади сприйняття. Видами таких станів є ілюзії і галюцинації. Найчастіше вони властиві болючою психіці, але здатні відвідувати і здорових людей. Розглянемо, чим відрізняється ілюзія від галюцинації. Зміст статті Визначення Порівняння Визначення Ілюзії - це розлади, внаслідок яких оточуючі реальні об'єкти бачаться людині по-іншому, з істотними спотвореннями.

Читати Далі →